Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukraina pasmerkė Rusijos premjero apsilankymą Kryme

BNS 2015.09.08 13:45

Ukraina pirmadienį pasmerkė Rusijos ministro pirmininko Dmitrijaus Medvedevo apsilankymą Kryme, pavadindama tai „šiurkščiu tarptautinės bendruomenės taisyklių pažeidimu“.

Ukraina pirmadienį pasmerkė Rusijos ministro pirmininko Dmitrijaus Medvedevo apsilankymą Kryme, pavadindama tai „šiurkščiu tarptautinės bendruomenės taisyklių pažeidimu“.

„Ukrainos užsienio reikalų ministerija savo notoje Rusijos Federacijai išreiškė kategorišką protestą ir pareiškė, kad oficialaus asmens vizitas kitos šalies teritorijoje be preliminaraus susitarimo yra šiurkštus tarptautinės bendruomenės taisyklių pažeidimas“, – nurodė ministerijos atstovas Jevhenas Perebyjnisas žurnalistams.

Į Krymą pirmadienį atvykęs D. Medvedevas tapo pirmuoju šalies lyderiu, apsilankiusiu šiame Juodosios jūros pusiasalyje po to, kai Maskva atplėšė jį nuo Ukrainos, pranešė žiniasklaida.

D. Medvedevas atvyko į Krymo regiono sostinę Simferopolį, vadovaudamas didelei Rusijos ministrų ir jų pavaduotojų delegacijai.

Planuojama, kad premjeras pirmininkaus susitikimui, kuriame bus tariamasi dėl Krymo socialinio ir ekonominio vystymosi, įtraukus jį į Rusijos Federacijos sudėtį, sakoma Rusijos naujienų agentūrų pranešimuose.

Anksčiau paskelbtame Rusijos vyriausybės pranešime nurodoma, kad D. Medvedevas aptars „aktualius socialinio ir ekonominio vystymosi klausimus Krymo respublikoje bei Sevastopolio mieste“.

Vienas iš jį lydinčios delegacijos narių yra įtakingas pirmasis premjero pavaduotojas Igoris Šuvalovas.

D. Medvedevas taip pat aplankys Sevastopolį, kuriame yra Rusijos Juodosios jūros laivyno bazė, nurodė naujienų agentūra „RIA Novosti“.

D. Medvedavas tapo iki šiol aukščiausio rango Rusijos pareigūnu, aplankiusiu Krymą po Maskvos įvykdytos aneksijos.

Gynybos ministras Sergejus Šoigu, artimas prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas, buvo atvykęs į Krymą praėjusią savaitę patikrinti ten dislokuojamų pajėgų ir aplankyti karinių objektų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi