Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.31 15:33

Tik 24 iš 46 pretendentų gali siekti Ukrainos prezidento posto

BNS 2014.03.31 15:33

Ukrainos Centrinė rinkimų komisija baigė žmonių, norinčių dalyvauti prezidento rinkimuose, dokumentų priėmimo procesą.

Ukrainos Centrinė rinkimų komisija baigė žmonių, norinčių dalyvauti prezidento rinkimuose, dokumentų priėmimo procesą.

Visus reikiamus dokumentus pateikė 24 pretendentai, kurių septynis Komisija jau įregistravo kandidatais, sakė Komisijos atstovas.

Iš viso 46 ukrainiečiai – 38 nepriklausomi pretendentai ir aštuoni politinių partijų iškelti kandidatai – paskelbė savo ketinimus siekti prezidento posto. 12 iš jų buvo atsisakyta įregistruoti kandidatais, septyni buvo įregistruoti, o sprendimas dėl likusių 27 turi būti priimtas iki balandžio 4-osios.

Jau įregistruoti kandidatai yra: buvęs pirmasis generalinio prokuroro pavaduotojas Renatas Kuzminas, buvęs vicepremjeras Jurijus Boika, Regionų partijos parlamentaras Serhijus Tihipka, buvęs Charkovo regiono administracijos vadovas Mychaila Dobkinas, Visos Ukrainos žydų kongreso vadovas Vadimas Rabinovičius, buvęs parlamentaras Valerijus Konovaliukas ir Kijevo verslininkas Volodymyras Saranovas.

Visi jie užsiregistravo kaip nepriklausomi kandidatai, bet M. Dobkiną taip pat parėmė Regionų partijos suvažiavimas.

Centrinė rinkimų komisija dar nesvarstė 27 kitų pretendentų dokumentų, bet tik 17 jų pateikė visus reikiamus dokumentus, tarp jų – patvirtinimą apie 2,5 mln. grivinų užstatą.

Aštuoni suvažiavimų paskirti pretendentai, kurie pateikė visus dokumentus, yra šie partijų lyderiai: „Batkivščyna“ („Tėvynės“) Julija Tymošenko, „Svoboda“ („Laisvės“) Olehas Tiahnybokas, Komunistų partijos Petro Symonenka, Pilietinės pozicijos Anatolijus Hrycenka, Ukrainos liaudies partijos Oleksandras Klymenka, Ukrainos liaudies judėjimo Vasylis Kuibida, Radikalų partijos Olehas Liaško ir Ukrainos interneto partijai atstovaujantis elektrikas „Dartas Veideris“. Šis ekscentriškas kandidatas paskelbė, kad sieks prezidento posto norėdamas atkurti pažemintos šalies šlovę.

Visus reikiamus dokumentus pateikė ir devyni nepriklausomi pretendentai: garsus Ukrainos verslininkas Petro Porošenka, Regionų partijos parlamentaras Olehas Cariovas, buvęs išorės žvalgybos vadovas Mykola Malomužas, buvusi socialinės politikos ministrė Natalija Korolevska, buvęs Ukrainos kovos su monopolijomis komiteto pirmininkas Vasylis Cuško, Maidano aktyvistai Olga Bogomolec ir Zorianas Škiriakas, taip pat partijos „Pravyj sektor“ („Teisusis sektorius“) lyderis Dmytro Jarošas ir Charkovo verslininkas Andrijus Hrynenka.

Kandidatų į prezidentus registracijos terminas yra balandžio 4-oji. Prezidento rinkimai turi įvykti gegužės 25 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi