Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.31 14:03

Ukrainos pasienyje sutelktos Rusijos kariuomenės gretos sumažėjo

15min.lt, BNS 2014.03.31 14:03

Ukrainos pasienyje sutelktos Rusijos kariuomenės gretos sumažėjo. Apie tai savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešė Karinių ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas, – skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Ukrainos pasienyje sutelktos Rusijos kariuomenės gretos sumažėjo. Apie tai savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pranešė Karinių ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas, – skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Gerai yra tai, kad antrą dieną iš eilės mes pastebime karių sumažėjimą prie Ukrainos sienos. Rusų kariškių skaičius čia vis dar išlieka per 10 tūkst.“, – teigė jis. Tuo metu praėjusį penktadienį rusų kareivių skaičius pasienyje, kaip teigė ukrainiečių ekspertai, siekė apie 40 tūkst. (nors buvo pranešta ir apie 100 tūkst.).

„Pastarosiomis dienomis Rusijos pajėgos buvo laipsniškai atitraukiamos nuo sienos“, – sakė kariuomenės generalinio štabo atstovas spaudai Oleksijus Dmytraškivskis, duodamas interviu telefonu naujienų agentūrai AFP.

O. Dmytraškivskis sakė negalintis nurodyti, kiek tiksliai karių atitraukiama iš pasienio ir kiek jų vis dar yra prie sienos su Ukraina.

Karinių ir politinių tyrimų centro Kijeve analitikas D. Tymčukas pirmadienį sakė, kad jo šaltiniai jam pranešė, jog ryte pasienyje buvo likę 10 tūkst. rusų karių.

Ukrainos gynybos ministerijos pareigūnas, pageidavęs neskelbti savo pavardės, nurodė, kad Kijevas nebuvo Maskvos oficialiai informuotas apie pasienyje sutelkto kontingento mažinimą, todėl tiksliai nežino, kodėl kariai perkeliami.

„Tai gali būti susiję su įprasta karių rotacija“, – sakė O. Dmytraškivskis.

„Arba tai gali būti susiję su Rusijos ir JAV derybomis“, – pridūrė generalinio štabo atstovas.

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry sekmadienį Paryžiuje susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu derybų dėl Ukrainos krizės.

Susitarimo nepavyko pasiekti, tačiau šalys sutarė greitai pratęsti derybas.

Invazijos į rytinę Ukrainos dalį tikimybė smarkiai sumažėjo.

„Sakykime taip – jeigu prieš savaitę, galima buvo manyti, kad Rusijos invazija buvo 80 proc., šiuo metu tokia galimybė – 50 proc.“, – sakė Kijevo administracijos vadovas Aleksandras Popovas.

Priminsime, kad sekmadienį Paryžiuje įvyko JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry ir Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo susitikimas. Jame J. Kerry paragino Maskvą atitraukti savo pajėgas nuo tos šalies sienų, nes jos kuria „baimės atmosferą“.

Žvalgyba: tikimybė, kad Rusija puls Ukrainą, pasiekė kritinį lygį

Tikimybė, kad Rusija Ukrainos teritorijoje imsis karinių veiksmų, šią savaitę pasiekė kritinį lygį. Tai pareiškė JAV, Ukrainos žvalgyba ir nepriklausomi ekspertai, – skelbia rus.newsru.ua.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi