Pasaulyje

2014.03.31 09:17

Malaizijos lėktuvo mįslė: viena teorija atmesta

DELFI.lt 2014.03.31 09:17

JAV Senato žvalgybos reikalų komiteto pirmininkė Dianne Feinstein pareiškė, kad nėra jokių įrodymų, leidžiančių teigti, jog „Malaysia Airlines“ keleivinis lėktuvas paslaptingai dingo dėl su terorizmu susijusių priežasčių.

JAV Senato žvalgybos reikalų komiteto pirmininkė Dianne Feinstein pareiškė, kad nėra jokių įrodymų, leidžiančių teigti, jog „Malaysia Airlines“ keleivinis lėktuvas paslaptingai dingo dėl su terorizmu susijusių priežasčių.

Politikė pažymėjo, jog šia tema būta daug spėlionių, tačiau rimtų įrodymų, galinčių patvirtinti terorizmo šešėlį, nėra, skelbia CNN.

„Misija labai sunki“, – apie dingusio keleivinio lėktuvo paieškas sakė D. Feinsten. Anot politikės, faktas, jog paieškos tokios sudėtingos, byloja apie tokiais atvejais pasitarnausiančios sistemos trūkumą.

Faktą, jog kol kas nenustatytos lėktuvo dingimo aplinkybės, „Fox News“ eteryje patvirtino ir Kongreso nuolatinio žvalgybos reikalų specialiojo komiteto pirmininkas Mike‘as Rodgersas. Anksčiau tirta versija, jog lėktuvą galėjo užgrobti nusikaltėliai – esą jie privertė lėktuvo pilotus pakeisti kursą ir išjungti visas ryšio sistemas.

Lėktuvo paieškos tęsiamos. Paieškoms vadovauti neseniai buvo paskirtas buvęs Australijos karinių oro pajėgų vadas Angusas Houstonas. Kaip skelbia naujienų agentūra AP, tokią informaciją paskelbė Australijos ministras pirmininkas Tony Abbottas.

Australijos koordinuojamoms lėktuvo paieškoms Indijos vandenyje pasitelkta 60 lėktuvų ir laivų, paieškos vyksta 319 tūkst. kvadratinių metrų plote, esančiame maždaug už 1,8 tūkst. kilometrų nuo vakarinių Australijos krantų, skelbia naujienų agentūra ITAR-TASS.

Paieškų koordinavimo centras Perte skirtas pagerinti bendradarbiavimą su susijusiais partneriais – Kinija, Malaizija, JAV, Pietų Korėja ir Japonija. Specialistai taip pat teiks pagalbą dingusiųjų keleivių artimiesiems, dauguma kurių, kaip skelbiama, ketina atvykti į Pertą. „Šis centras žmonėms teiks visą reikiamą informaciją, taip pat padės gauti vizas, rasti viešbučius, teiks vertimo paslaugas“, – apie centro, kuriam vadovauja A. Houstonas, planus kalbėjo Australijos premjeras.

Lėktuvas „Boeing-777“, skridęs ir Kvala Lumpūro į Pekiną, paslaptingai dingo kovo 8 dieną. Jame buvo 227 keleiviai ir 12 įgulos narių. Ryšys su lėktuvu nutrūko praėjus porai valandų po pakilimo Malaizijoje.