Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.31 17:35

J. Kerry ir S. Lavrovo pokalbis rezultatų nedavė

Aklavietė nepaisant atviro ir nuoširdaus pokalbio, rašo CNN naujienų tarnyba po JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry ir Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo susitikimo Paryžiuje.

Aklavietė nepaisant atviro ir nuoširdaus pokalbio, rašo CNN naujienų tarnyba po JAV valstybės sekretoriaus Johno Kerry ir Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo susitikimo Paryžiuje.

Po keturias valandas trukusio pokalbio Rusija patvirtino siekianti diplomatinių kelių, kad išeitų iš krizės Ukrainoje, tačiau vis viena nesutinkanti atitraukti savo pajėgų iš Ukrainos pasienio. Rusijos karių ten galėtų būti iki 40 tūkst. Spaudos konferencijoje S. Lavrovas teigė, kad abi pusės mato skirtingas Ukrainos krizės priežastis, tačiau esą sutarta, kad bus ieškoma diplomatinio sprendimo.

J. Kerry pabrėžė, kad Rusija nori remti nepriklausomą Ukrainą, tačiau jų karinės pajėgos Ukrainos pasienyje kelia grėsmę ir siunčia priešingą žinutę. Rusija ir JAV, pasak J. Kerry, sutarė keliais klausimais: dėl tautinių mažumų, kalbos teisių, provokatorių nuginklavimo, konstitucinės reformos ir laisvų rinkimų.

Savo ruožtu Vakarai įsipareigoja pasiųsti savo stebėtojus, kad būtų apginti rusakalbių interesai Ukrainos rytuose.

Rusijos reikalavimai – kad Ukraina taptų federaline valstybe, esą taip būtų užtikrinti visų, ir rytuose vyraujančių rusakalbių, interesai. Pasak S. Lavrovo, Rusija nemato kitos išeities Ukrainoje, tik federaciją, kurioje kiekvienas regionas turėtų teisę pasirinkti ekonomikos, finansų, kultūros, kalbos, švietimo sistemą, taip pat spręstų dėl išorės ekonominių, kultūros ryšių su kaimyninėmis šalims ar regionais. Maskva bando brėžti dar vieną – raudoną liniją, kad Ukraina įsipareigotų nesijungti į aljansus, kitaip tariant – į NATO.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi