Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Taivane surengtas masinis mitingas prieš prekybos paktą su Kinija

BNS2015.09.08 13:45

Taivane dešimtys tūkstančių protestuotojų sekmadienį išėjo į Taibėjaus gatves spausti prezidento Ma Ying-jeou atšaukti prieštaringai vertinamą prekybos paktą su Kinija.

Taivane dešimtys tūkstančių protestuotojų sekmadienį išėjo į Taibėjaus gatves spausti prezidento Ma Ying-jeou atšaukti prieštaringai vertinamą prekybos paktą su Kinija.

Protestuotojai, kurių daugelis vilki juodus marškinius, o ant galvų yra užsirišę juostas su užrašu „gink demokratiją, atšauk paslaugų prekybos paktą“, susirinko į prezidentūrą vedančiose gatvėse, nors prezidentas pasiūlė naujų nuolaidų – dar labiau tikrinti susitarimus su Kinija.

„Žmonės negali sutikti su neapgalvotu vyriausybės sprendimu pasirašyti paslaugų prekybos paktą su Kinija. Vyriausybė nesiklauso žmonių, kurie reikalauja atšaukti šį paktą“, – sakė vienas protestuotojas, 25 metų studentas Ko Hsuan-yu.

Saugumas buvo sustiprintas, aplink prezidentūrą buvo dislokuota 3,5 tūkst. policininkų. Taip buvo pasielgta po smurtinių susirėmimų kovo 23 dieną, kai grupė protestuotojų įsiveržė į vyriausybės būstinę. Daugiau kaip 100 žmonių buvo sužeisti, kai policija lazdomis ir vandens patrankomis vaikė demonstrantus ir atsiėmė vyriausybės pastatą.

Organizatoriai tikisi į šio sekmadienio protestą pritraukti daugiau kaip 100 tūkst. žmonių ir žadėjo rengti taikią demonstraciją. Pradiniais policijos apskaičiavimais, buvo susirinkę maždaug 87 tūkst. žmonių.

Maždaug 200 studentų vadovaujamų demonstrantų jau beveik dvi savaites yra užėmę pagrindinę parlamento salę, taip bandydami sustabdyti prekybos paktą su Kinija.

Ma Ying-jeou, kuris glaudesnių ryšių su Kinija siekė nuo pat 2008-ųjų, kai tapo salos lyderiu, šeštadienį sakė, kad sutiks su reikalavimais įvesti įstatymą, pagal kurį būtų stebimi visi susitarimai su Kinija.

Tačiau prezidentas atmetė pagrindinį protestuotojų reikalavimą – kad paslaugų prekybos susitarimas, kuris su Kinija buvo pasirašytas pernai birželį, būtų atšauktas. Jis sako, kad tai gali „padaryti per daug žalos Taivanui“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.