Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Vis daugiau ukrainiečių užsirašo į Nacionalinę ir Liaudies gvardijas

Rusijai telkiant vis daugiau kariuomenės prie Ukrainos rytinės sienos, vis daugiau ukrainiečių užsirašo į Nacionalinę ir Liaudies gvardijas. Dėl galimų provokacijų vienijasi savigynos būriai.

Rusijai telkiant vis daugiau kariuomenės prie Ukrainos rytinės sienos, vis daugiau ukrainiečių užsirašo į Nacionalinę ir Liaudies gvardijas. Dėl galimų provokacijų vienijasi savigynos būriai.

Prieš porą savaičių Kijevui paskelbus dalinę mobilizaciją, tikėtasi, kad iki balandžio pavyks sutelkti apie 20 tūkstančių rezervininkų, ir tiek pat – į Nacionalinę gvardiją. Gynybos ministerija oficialių duomenų neteikia, bet ukrainiečių žiniasklaida remdamasi savo šaltiniais skelbia, kad į Nacionalinę gvardiją šiuo metu užsirašę apie 10 tūkstančių vyrų.

Vakarų Ukrainoje į Liaudies gvardiją vyrus buria Maidano savigyna. Užsirašo ir kazokai, kai kurie radikalių judėjimų atstovai. Liaudies gvardija kasnakt patruliuoja miestuose, keliuose, saugo strateginius objektus.

„Reikia restruktūrizuoti ir suvienyti visas savigynos organizacijas bei sukurti tvirtą sistemą. Labai daug stichiškų savigynos judėjimų, jie kelia problemų. Mūsų tikslas – suburti Liaudies gvardiją iš savigynos būrių, kure būtų kovinės parengties. [...] Labai daug jaunų žmonių, keliančių pavojų  gyventojams – jie agresyvūs, prorusiški, tai – provokatoriai. [...] Turime informacijos, kad diversantų grupuočių jau yra ir Lvovo srityje. [...] Savigyna ginklų neturi. Mes tikimės, kad Aukščiausioji Rada priims įstatymą dėl ginklų legalizavimo ir bus patvirtinta speciali ginklų  išdavimo iš tam tikro Gynybos ministerijos fondo tvarka“, – kalbėjo savigynos būrių koordinatorius Lvovo srityje Marianas Niščiukas.

Tačiau apie ginklų legalizavimo įstatymą Aukščiausiojoje Radoje kol kas nekalbama. Ukrainos valdžia vis dar ragina atiduoti nelegaliai laikomus neregistruotus ginklus, kurių ukrainiečiai turi apie 3 milijonus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi