Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Reikalavimą įsileisti į Krymą ESBO stebėtojus Rusija pavadino diplomatiniu įžūlumu

BNS, DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas Vakarų reikalavimą įsileisti į Krymą Ukrainoje esančius Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojus pavadino visišku diplomatiniu nepajėgumu, skelbia „RIA Novosti“.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas Vakarų reikalavimą įsileisti į Krymą Ukrainoje esančius Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojus pavadino visišku diplomatiniu nepajėgumu, skelbia „RIA Novosti“.

„Galima nepritarti Rusijos Federacijos sprendimams, kurie buvo padaryti atsižvelgiant į Krymo gyventojų išreiktą valią... Tačiau nesuprasti tikrosios politikos... sakyti mums „gerai, nepaisant to, kas buvo pasakyta prezidento lūpomis, parašykime, kad misija vyks į Ukrainą, įskaitant ir Krymą“, yra diplomatinis įžūlumas arba visiškas diplomatinis nepajėgumas“, – per interviu Rusijos televizijos programai „Šeštadienio žinios su Sergejumi Briliovu“ sakė S. Lavrovas.

Ministras priminė, kad Rusija buvo pasirengusi pritarti ESBO misijai likus savaitei iki to laiko, kai buvo priimtas galutinis sprendimas.

„Tačiau mūsų partneriai su nepaaiškinamu užsispyrimu – kadangi tuo metu viskas visiems buvo aišku – reikalavo, kad mes į ESBO misiją būtinai įtrauktume Krymą, kaip Ukrainos dalį“, – pareiškė S. Lavrovas.

Rusijos ir JAV diplomatai aptarė būsimus kontaktus

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry šeštadienį telefonu aptarė padėties Ukrainoje raidą, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM).

Pasak jos, šį pokalbį inicijavo Jungtinės Valstijos po Rusijos prezidento Vladimito Putino ir JAV prezidento Baracko Obamos pokalbio telefonu penktadienį apie Ukrainą. S. Lavrovas ir J. Kerry suderino numatomų kontaktų datas.

Anksčiau pranešta, kad JAV ir Rusijos prezidentai telefonu aptarė Amerikos pasiūlymus dėl galimybių sureguliuoti Ukrainos krizę diplomatinėmis priemonėmis. V. Putinas, savo ruožtu, pateikė savo siūlymų, kokių galima būtų imtis tarptautinių priemonių padėčiai stabilizuoti.

Prezidentai sutarė, kad „artimiausiu metu konkrečius bendro darbo parametrus apsvarstys Rusijos ir JAV užsienio politikos žinybų vadovai“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.