Pasaulyje

2015.09.08 13:45

S. Lavrovas: Rusija neketina kirsti Ukrainos sienos

BNS 2015.09.08 13:45

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Rusija neturi planų kirsti Ukrainos sienas.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Rusija neturi planų kirsti Ukrainos sienas.

„Mes neturime visiškai jokio ketinimo ar interesų kirsti Ukrainos sienas. Mes tik norime, kad darbas būtų kolektyvinis ir kad tie siautėjimai, kuriuos vakarų šalys mėgina uždengti kilimu ir pateikti padėtį geradario tonu ir spalva, liautųsi, kad jos įsisąmonintų savo atsakomybę“, – kalbėjo Rusijos URM vadovas interviu televizijos programai „Vesti v subbotu“ (Žinios šeštadienį) su Sergejumi Briliovu.

Be kita ko S. Lavrovas priminė apie laikinojo Ukrainos vidaus reikalų ministro Arseno Avakovo žodžius, kad naujausiais Ukrainos vadovybės veiksmais siekiama nuginkluoti visus, kurie neteisėtai laiko ginklus, tai yra nusikaltėlius.

„Jeigu tai yra mūsų partnerių vakaruose darbo rezultatas, mus tai tenkina. Būsime pasirengę kartu su jais ieškoti bendrų rekomendacijų ukrainiečiams, kurie laikysis bet kurios neteisėtos veiklos nutraukimo ir konstruktyvaus valstybės reformavimo proceso“, – sakė S. Lavrovas.

V. Putinas užsiminė apie „galimus žingsnius“ Ukrainos krizei spręsti

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kalbėdamasis telefonu su JAV vadovu Baracku Obama, pareiškė, kad tarptautinė bendruomenė galėtų nagrinėti bendrus veiksmus, kurie padėtų sumažinti įtampą Ukrainoje, šeštadienį pranešė Kremlius.

V.Putinas per tą pokalbį taip pat išsakė susirūpinimą dėl „besitęsiančių ekstremistų išpuolių“ Kijeve ir padėties Moldovos separatistiniame Padniestrės regione, kuriame gyventojų daugumą sudaro rusakalbiai.

Baltieji rūmai anksčiau nurodė, kad V. Putinas paskambino B. Obamai, siekdamas aptarti JAV pasiūlymą dėl galimybių spręstis krizę Ukrainoje, kai Rusija aneksavo Juodosios jūros pusiasalį Krymą ir sutelkė dešimtis tūkstančių karių prie Ukrainos rytinių sienų.

„Rusijos lyderis pasiūlė išnagrinėti galimus tarptautinės bendruomenės žingsnius padėčiai stabilizuoti“, – sakoma Kremliaus pranešime, kuriame nepateikiama daugiau detalių, kokie galėtų būti tie žingsniai.

„Šio bendro darbo konkrečius parametrus aptars“ artimiausiu laiku Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ir JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry, pridūrė Kremlius.

Per pokalbį telefonu V. Putinas taip pat sakė esantis susirūpinęs dėl padėties Padniestrėje – maištingame Moldovos regione, besiribojančiame su Ukraina, kuris nutraukė ryšius su centrine Moldovos vyriausybe po Sovietų Sąjungos subyrėjimo.

V.Putinas pabrėžė, kad vykdoma „faktinė išorinė Padniestrės blokada, reikšmingai apsunkinanti regiono gyventojų gyvenimo sąlygas, trukdo jų judėjimui, normaliai prekybos ir ekonominei veiklai“, sakoma Kremliaus spaudos tarnybos pranešime.

Nei Kišiniovas, nei jokios kitos vyriausybės Padniestrės suverenumo nepripažįsta.

Tačiau iš V.Putino žodžių buvo galima suprasti, kad jis siūlo Padniestrės klausimą spręsti ne jėga, o „5 plius 2“ formato derybose, kuriose dalyvautų Moldova, Padniestrė, Rusija ir Ukraina, o jas stebėtų Europos Sąjunga (ES) ir Jungtinės Valstijos.

„Buvo pabrėžta, kad Rusija pasisako už teisingą ir visokeriopą Padniestrės problemos sureguliavimą, yra suinteresuota derybų formato „5 plius 2“ veiksmingu darbu“, – sakoma Kremliaus pranešime.

V.Putinas taip pat sakė B.Obamai, kad Rusijai tebekelia nerimą padėtis Ukrainoje po prezidento Viktoro Janukovyčiaus nuvertimo.

Rusijos lyderis atreipė JAV prezidento dėmesį į „besitęsiantį ekstremistų siautėjimą, nebaudžiamus taikių gyventojų, valdžios struktūrų ir teisėsaugos institucijų bauginimus įvairiuose regionuose ir Kijeve“, nurodė Kremlius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.