Pasaulyje

2014.03.28 14:53

Rusijos gynybos ministras: ukrainiečių kariai išvyko iš Krymo

BNS2014.03.28 14:53

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu penktadienį pareiškė, kad visi Kijevui lojalūs ukrainiečių kariškiai jau išvyko iš Krymo ir Rusija kontroliuoja visus karinius objektus šiame Juodosios jūros pusiasalyje, pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu penktadienį pareiškė, kad visi Kijevui lojalūs ukrainiečių kariškiai jau išvyko iš Krymo ir Rusija kontroliuoja visus karinius objektus šiame Juodosios jūros pusiasalyje, pranešė naujienų agentūra „Interfax“.

S. Šoigu prezidentui Vladimirui Putinui taip pat sakė, kad Rusija perduos Kijevui visus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų laivus ir lėktuvus, kuriuos perėmė rusai.

V. Putinas: Krymo krizė pademonstravo naujas Rusijos kariuomenės galimybes

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį gyrė šalies ginkluotųjų pajėgų vaidmenį Maskvos įvykdytame Krymo atplėšime nuo Ukrainos, sakydamas, kad tie įvykiai parodė naujus Rusijos armijos pajėgumus.

„Tokiu rimtu egzaminu tapo pastarieji įvykiai Kryme. jie pademonstravo tiek kokybiškai naujas mūsų ginkluotųjų pajėgų galimybes, tiek pačių karių aukštą moralę“, – jis sakė šalies naujienų agentūroms, pirmąkart patvirtindamas, kad Rusijos armija tiesiogiai dalyvavo Krymo okupacijoje ir aneksijoje.

V. Putinas per naujų aukštos rango karininkų paskyrimo ceremoniją padėkojo „Juodosios jūros laivyno ir kitų Kryme dislokuotų dalinių ir padalinių vadovybei bei kariams už ištvermę, asmeninę drąsą“.

Anksčiau jis karines formuotes, kurios užėmė Krymą, buvo apibūdinęs kaip „vietos savigynos pajėgas“, nors niekam nekilo abejonių, kad Rusijos Juodosios jūros laivynas, kuris bazuojasi šiame pusiasalyje, tiesiogiai dalyvavo perėmime.

B. Obama: Rusija turi atitraukti pajėgas nuo Ukrainos sienų

JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė, kad Rusija turi atitraukti savo pajėgas, šiuo metu sutelktas prie Ukrainos sienų, ir pradėti derybas su tarptautine bendruomene.

Duodamas interviu, kurį televizija CBS paskelbė penktadienį, B. Obama sakė, jog Rusijos prezidento V. Putino sprendimas sutelkti pajėgas prie kaimyninės šalies sienų gali būti „tiesiog pastangos įbauginti Ukrainą – arba galbūt jie turi papildomų planų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.