Pasaulyje

2012.08.25 09:24

Meksikoje apšaudytas JAV ambasados automobilis, du darbuotojai sužeisti

ELTA2012.08.25 09:24

Meksikoje penktadienį buvo apšaudytas JAV ambasados automobilis, du diplomatinės tarnybos darbuotojai sužeisti, praneša AFP.    

Meksikoje penktadienį buvo apšaudytas JAV ambasados automobilis, du diplomatinės tarnybos darbuotojai sužeisti, praneša AFP.

Automobilis su diplomatiniais JAV ambasados numeriais buvo apšaudytas kelyje netoli Meksikos miesto Kuernavakos, apie 90 km į pietus nuo Meksiko. Sužeistieji buvo nugabenti į Kuernavakos ligoninę. Be ambasados darbuotojų, automobiliu važiavo ir kiti žmonės, tačiau jie nenukentėjo. Ambasados darbuotojų ir juos lydinčiųjų pavardės neskelbiamos.

Panašus incidentas Meksikoje įvyko 2011 m. vasarį. Tuomet Meksiko-Monterėjaus kelyje buvo apšaudytas automobilis, kuriuo važiavo du JAV Migracijos policijos darbuotojai. Per incidentą vienas jų žuvo, kitas buvo sužeistas.

Meksikoje išpuoliai prieš žmones, susijusius su narkotikų prekyba, yra neretas reiškinys. Tačiau atakos prieš JAV piliečius iki šiol nebuvo dažnos. Tačiau 2010 metais Meksikos Siudad Chuareso mieste buvo nušauta JAV ambasados darbuotoja ir jos vyras, o 2011 m. vasarį tame pačiame mieste nuo kulkų žuvo du JAV moksleiviai.

Bendrame Meksikos vidaus reikalų ministerijos ir užsienio reikalų ministerijos pareiškime teigiama, kad automobilį su diplomatiniais JAV ambasados numeriais apšaudė policijos patruliai, vykdydami specialiąją operaciją ir persekiodami nusikaltėlius. Tikslių priežasčių Meksikos valdžia kol kas neskelbia. Spėjama, kad policininkai per klaidą paleido šūvius, manydami, kad automobiliu važiuoja nusikaltėliai. Vyksta tyrimas.