Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Pentagonas: Rusijos pajėgų telkimas prie Ukrainos sienos – ne pratybos

BNS 2015.09.08 13:45

Jungtinės Valstijos neįžvelgia jokių ženklų, kad Rusijos pajėgos, sutelktos prie sienų su Ukraina, dalyvautų kokiose nors pavasarinėse pratybose, nors Maskva nurodė tokią to perdislokavimo priežastį, ketvirtadienį pranešė Pentagonas.

Jungtinės Valstijos neįžvelgia jokių ženklų, kad Rusijos pajėgos, sutelktos prie sienų su Ukraina, dalyvautų kokiose nors pavasarinėse pratybose, nors Maskva nurodė tokią to perdislokavimo priežastį, ketvirtadienį pranešė Pentagonas.

Ukrainos vyriausybė paskelbė aukščiausio lygio kovinę parengtį savo daug mažesnėse ir prasčiau apginkluotose pajėgose, baimindamasi, kad Rusija gali surengti invaziją į rytinius šalies regionus po to, kai Maskva anksčiau šį mėnesį okupavo ir aneksavo Krymą. Tuo tarpu Vakarų šalys ėmėsi veiksmų, turinčių izoliuoti Rusiją diplomatinėje arenoje ir spausti jos ekonomiką.

JAV ir Europos agentūros nurodo, kad prie sienų su rytiniais Ukrainos regionais Rusija sutelkė iš viso per 30 tūkst. karių, taip pat daug karinės technikos.

Nors Pentagonas citavo Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu patikinimus, kad kariai pasienyje dalyvauja pratybose ir nesiverš į Ukrainą, JAV pareigūnai pripažino, kad jiems kelia susirūpinimą ten Maskvos sutelktos pajėgos.

„Nematėme jokių konkrečių ženklų, kad ... vyksta tos pratybos“, – Pentagono atstovas kontradmirolas Johnas Kirby sakė spaudos konferencijoje.

Tačiau primygtinai spaudžiamas žurnalistų, J. Kirby pridūrė: „Vien dėl to, kad nematėme pratybų požymių, nereiškia, kad jos nevyksta.“

„(Rusai) leido aiškiai suprasti, kad jie ketina surengti pratybos, o ne kirsti sieną. Tikimės, kad jie tesės savo žodį“, – sakė jis.

Britanijos gynybos sekretorius Philipas Hammondas, trečiadienį kalbėdamas Pentagone, atrodė nelinkęs sureikšminti jokių S. Šoigu patikinimų ir sakė, kad veikiausiai viskam vadovauja Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Kiti Rusijos veikėjai, įskaitant ministrą Šoigu, gali reikšti nuomones, tačiau tai ginčytina. Ir negalime žinoti – mes nežinome – kokiu lygiu visi tie žmonės iš tikrųjų patenka į vidinį ratą, kuriame prezidentas Putinas planuoja šias pratybas“, – pažymėjo Ph. Hammondas.

Paklaustas, ar Ch. Hagelis turi tokių pačių nuogąstavimų, J. Kirby atsakė: „Nemanau, kad šiuo atveju yra koks nors atotrūkis tarp ministro Hammondo ir sekretoriaus Hagelio susirūpinimo.“

Savo vardų nepanorę viešinti JAV ir Europos šalių šaltiniai, susipažinę su oficialiomis ataskaitomis, sakė, jog Vakarų valstybių ekspertai įsitikinę, kad prie Ukrainos sienos tebėra sutelktos stipresnės nei įprasta pajėgos, nors kai kurie kariniai daliniai atvyksta ir išvyksta iš to regiono.

Šaltiniai sakė, kad tarp pasienyje dislokuotų Rusijos pajėgų esama reguliariosios kariuomenės dalinių, įskaitant pėstininkus, taip pat šarvuočių dalinių ir aviacijos.

Be to, ten esama sukarintų organizacijų arba specialiųjų pajėgų karių, dėvinčių uniformas be atpažinimo ženklų, panašias į karių, kurie pirmiausiai pasirodė Kryme per Rusijos įvykdytą karinį užėmimą.

J. Kirby atsisakė pateikti detalių, kokias pajėgas Rusija yra sutelkusi prie sienos, tačiau pripažino, kad jos gali vykdyti įvairias užduotis.

„Jų ten laikoma gana daug, o jų sudėtis suteikia daug pajėgumų“, – pažymėjo Pentagono atstovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi