Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:10

J. Tymošenko patvirtino dalyvausianti prezidento rinkimuose

ELTA 2015.02.14 17:10

Buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko dalyvaus gegužės 25-ąją vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

Buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko dalyvaus gegužės 25-ąją vyksiančiuose prezidento rinkimuose, praneša agentūra AFP.

„Aš ketinu kelti savo kandidatūrą į prezidento postą“, – spaudos konferencijoje Kijeve ketvirtadienį pareiškė 53 metų politikė.

J. Tymošenko po valdžios pasikeitimo Ukrainoje buvo paleista iš kalėjimo. Neseniai ji grįžo iš Berlyno, kur gydėsi nugaros skausmus.

Proeuropietiška politikė 2004-aisiais drauge su vėliau prezidentu tapusiu Viktoru Juščenka vadovavo Oranžinei revoliucijai savo šalyje. 2010 metais ji prezidento rinkimuose pralaimėjo savo prorusiškam varžovui Viktorui Janukovyčiui. Šiam stojus prie valdžios vairo, J. Tymošenko buvo suimta ir dėl piktnaudžiavimo valdžia nuteista septynerius metus kalėti.

Kalėjime J. Tymošenko sunkiai susirgo. Europos Sąjunga (ES) jos paleidimą buvo įvardijusi kaip vieną sąlygų Asociacijos sutarčiai su Ukraina pasirašyti. V. Janukovyčiui netikėtai atsisakius pasirašyti dokumentą, šalyje kilo protestų banga, galiausiai kainavusi jam postą.

Pastarosiomis dienomis J. Tymošenko sulaukė Vakarų kritikos, kai internete pasirodė vieno jos pokalbio telefonu ištraukos. Akivaizdžiai turėdamas omenyje Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir jo įvykdytą Krymo aneksiją, politikė sakė esanti „pasirengusi pasiimti automatą ir paleisti tam padugnei kulką į galvą“.

Apklausos rodo, kad J. Tymošenko rinkimuose surinktų panašiai tiek pat balsų, kiek Vitalijus Klyčko. Juos abu gerokai lenkia milijardierius Petras Porošenka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi