Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

JAV: NATO stiprins pajėgas Lenkijoje ir Baltijos šalyse

BNS 2015.09.08 13:45

Jungtinės Valstijos planuoja kartu su kitomis NATO šalimis sustiprinti savo sausumos ir jūrų pajėgas Rytų Europoje, ypatingą dėmesį skiriant Lenkijai, Lietuvai, Latvijai ir Estijai, o toks žingsnis būtų karinio aljanso atsakas į Rusijos intervenciją Ukrainoje, trečiadienį paskelbė Baltieji rūmai.

Jungtinės Valstijos planuoja kartu su kitomis NATO šalimis sustiprinti savo sausumos ir jūrų pajėgas Rytų Europoje, ypatingą dėmesį skiriant Lenkijai, Lietuvai, Latvijai ir Estijai, o toks žingsnis būtų karinio aljanso atsakas į Rusijos intervenciją Ukrainoje, trečiadienį paskelbė Baltieji rūmai.

Šių NATO planų detalės tebėra derinamos – įskaitant tose šalyse numatomų dislokuoti pajėgų dydį.

Tačiau panašu, kad ketinama ne smarkiai padidinti JAV karinio dalyvavimo šiame regione, o veikiau pademonstruoti simbolinį palaikymą NATO narėms, turinčioms sienas su Rusija.

JAV prezidento Baracko Obamos patarėjas nacionalinio saugumo reikalams Benas Rhodesas sakė, kad NATO siekia užtikrinti „ilgalaikį dalyvavimą, siekiant padrąsinti mūsų sąjungininkus“.

Nors jis neįvardijo konkrečių šalių, kur gali būti pasiųsti papildomi ištekliai, patarėjas pažymėjo, kad JAV ypatingą dėmesį skirs pastangoms palaikyti Lenkiją ir Baltijos šalis.

Pasak B. Rhodeso, šie klausimai bus sprendžiami per NATO susitikimą ateinančią savaitę.

B. Rhodesas kalbėjosi su žurnalistais tuo metu, kai B. Obama išvyko į Romą iš Briuselio po susitikimo su NATO generaliniu sekretoriumi Andersu Foghu Rasmussenu, taip pat ES lyderiais. Trečiadienį Briuselyje paskelbtoje kalboje B. Obama pareiškė, kad Ukrainos krizė yra „išbandymo momentas“ visam pasauliui.

B. Obama ragino europiečius susitelkti aplink karuose apgintus laisvės ir žmogiškojo orumo idealus, sakydamas, kad tuos idealus skelbiantys žmonės galiausiai triumfuos Ukrainoje.

Primindamas didžiąsias pasaulines priešpriešas praeitame šimtmetyje ir ankstesniais laikais, jis sakė, kad mūsų dienomis daugelis jaunų žmonių mato pasaulį, kuriame vyksta mažiau konfliktų ir geriau užtikrinama laisvė, lyginant su visais kitais istoriniais laikotarpiais. Tačiau prezidentas pažymėjo, kad šis faktas ne visuomet pakankamai įvertinamas.

B. Obama taip pat kvietė 28 NATO šalis vykdyti savo įsipareigojimus dėl kolektyvinio saugumo, kuris skatino klestėjimą dešimtis metų nuo Šaltojo karo pabaigos.

„Privalome niekada neužmiršti, kad esame kovos už laisvę įpėdiniai, – pabrėžė B. Obama, pridūręs, kad Ukrainos krizė neturi nei lengvų atsakymų, nei karinio sprendinio. – Tačiau šiuo metu privalome atremti iššūkį mūsų idealams, pačiai mūsų tarptautinei tvarkai – su tvirtybe ir pasišventimu.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi