Pasaulyje

2014.03.27 11:35

Analitikai: Rusijos intervencija Kryme tapo triuškinamu smūgiu Ukrainos karinėms jūrų pajėgoms

BNS 2014.03.27 11:35

Ukrainos karinės jūrų pajėgos smarkiai sumažėjo dėl Rusijos intervencijos Kryme, kai į Maskvos rankas perėjo 12 iš 17 ukrainiečių karo laivų, trečiadienį nurodė gynybos analitikos centras „Jane`s“.

Ukrainos karinės jūrų pajėgos smarkiai sumažėjo dėl Rusijos intervencijos Kryme, kai į Maskvos rankas perėjo 12 iš 17 ukrainiečių karo laivų, trečiadienį nurodė gynybos analitikos centras „Jane`s“.

Prieš Rusijos intervencijos pradžią vasario 27 dieną Kryme buvo 12 tūkst. iš 15 450 Ukrainos karinių jūrų pajėgų karių ir darbuotojų, o nuo to laiko laivynas neteko didžiosios dalies svarbių objektų, sakoma „Jane`s“ apžvalgoje.

Sevastopolio uoste rusai užgrobė dvi „Griša V“ klasės fregatas ir vadovavimo laivą, taip pat vienintelį Ukrainos povandeninį laivą ir atvirose jūrose galintį plaukioti buksyrą.

Rusijos specialiosios pajėgos taip pat užėmė Ukrainos karinių jūrų pajėgų bazę Novoozernojėje, esančiame Krymo šiaurės vakarų pakrantėje. Septyni Ukrainos karo laivai ir „Natia“ klasės minų traleris buvo užblokuoti Donuzlavo įlankoje, kai Rusija nuskandino du nurašytus karo laivus į jūrą vedančiame farvateryje.

Ukrainos 10-oji Sakų karinių jūrų pajėgų aviacijos brigada, kuriai priklausė visi šalies jūrinės aviacijos objektai, suspėjo išskraidinti keletą savo lėktuvų ir sraigtasparnių į žemyninę šalies dalį.

Tačiau „Jane`s“ nurodė, kad Ukrainos jūrinei aviacijai tikriausiai iškils didelių problemų, nes Maskva užėmė vienintelę jos sraigtasparnių remonto ir techninės priežiūros bazę – Sevastopolio aviacijos įmonę.

Dabar Ukrainos karinės jūrų pajėgos bazuojasi Odesoje – jose beliko keli dideli antvandeniniai laivai ir saujelė nedidelių pakrančių sargybos laivų, rašo „Jane`s“.

Tačiau jos dar turi „Krivak III“ klasės fregatą „Hetman Sahaidačnyj“, kuri buvo pakeliui namo iš kovos su piratavimu misijos Indijos vandenyne, kai įsiplieskė ši krizė.

„Ukrainos karinių jūrų pajėgų ateitis dabar neaiški, – sakoma „Jane`s“ apžvalgoje. – Jos prarado ne vien didžiąją dalį savo laivų, sraigtasparnių ir lėktuvų – taip pat netekta štabo pastato, didžiosios dalies elektroninės žvalgybos (pajėgumų), mokymų, administracijos, priežiūros ir logistikos infrastruktūros.“

„Tarp jų – šios kariuomenės šakos pagrindinės požeminės šaudmenų saugyklos Inkermano slėnyje netoli Sevastopolio“, – pridūrė „Jane`s“.

Be to, į Maskvos rankas pateko 39 naikintuvai MiG-29, laikyti Belbeko oro pajėgų bazėje, ir raketų „žemė oras“ kompleksai S-300, kurie buvo Fiolento bazėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.