Pasaulyje

2014.03.27 09:09

Ukrainos kandidatai į prezidentus demonstravo vienybę per vizitą Didžiojoje Britanijoje

BNS2014.03.27 09:09

Ukrainos prezidento posto siekiantys Petro Porošenka ir Vitalijus Klyčko trečiadienį žadėjo dirbti kartu dėl savo krizės krečiamos šalies ateities po susitikimo Londone su Didžiosios Britanijos premjeru Davidu Cameronu.

Ukrainos prezidento posto siekiantys Petro Porošenka ir Vitalijus Klyčko trečiadienį žadėjo dirbti kartu dėl savo krizės krečiamos šalies ateities po susitikimo Londone su Didžiosios Britanijos premjeru Davidu Cameronu.

„Šokolado baronas“ P.Porošenka ir buvęs pasaulio sunkiasvorių bokso čempionas V. Klyčko susitiko du D.Cameronu ir užsienio reikalų sekretoriumi Williamu Hague`u premjero biure Dauningo gatvėje, siekdami Jungtinės Karalystės palaikymo po to, kai Rusija aneksavo Krymo pusiasalį.

V. Klyčko anksčiau nurodė kandidatuosiantis per gegužės 25 dieną vyksiančius prezidento rinkimus. P. Porošenka kol kas oficialiai nepatvirtino, kad balotiruosis, tačiau trečiadienį paskelbti vienos apklausos rezultatai rodo, kad jis būtų kampanijos favoritas.

Pretendentai savo kandidatūras turi iškelti vėliausiai ateinantį sekmadienį, o paprašytas naujienų agentūros AFP patvirtinti, jog jie abu balotiruosis, P. Porošenko atsakė: „Tai bus nuspręsta šeštadienį, kai abi partijos surengs suvažiavimą. Be abejo, mes bendradarbiausime.“

„Turime kovoti ne vienas prieš kitą – turime kovoti už mūsų šalies ateitį“, – pareiškė V. Klyčko.

Abu politikai atvyko į Londoną, siekdami palaikymo naujajai provakarietiškais Ukrainos vyriausybei, kai Rusijos pajėgos užėmė Krymą.

P. Porošenka sakė, jog jiems abiem labai svarbu demonstruoti vieningą frontą. Trimis savaitėmis anksčiau jie abu susitiko Prancūzijos prezidentu Francois Hollande`u Paryžiuje.

„Norime pademonstruoti, kad visi Europos žmonės, visi pasaulio žmonės yra su Ukraina, o Rusija patiria tarptautinę izoliaciją dėl savo agresijos Kryme“, – aiškino jis.

„Tikimės Didžiosios Britanijos palaikymo“, – pridūrė V. Klyčko, primindamas, kad Jungtinė Karalystė buvo viena iš šalių, prisiėmusių atsakomybę už Ukrainos suverenumą pagal 1994 metų Budapešto memorandumą.

„Tikimės palaikymo ekonomikos ir politikos srityse – ir, žinoma, sankcijų Rusijai“, – pabrėžė jis.

Tuo tarpu P. Porošenko sveikino trečiadienį paskelbtą „labai stiprų“ D. Camerono pareiškimą, kuriame Britanijos lyderis pakartojo esantis pasiruošęs sugriežtinti sankcijas Rusijai, jeigu Maskva toliau eskaluos padėtį.

„Manome, kad trečiasis sankcijų etapas gali padėti mums sustabdyti agresiją“, – sakė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.