Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukraina po Krymo atplėšimo siekia bendrų karinių pratybų su JAV

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas trečiadienį paprašė parlamento pritarimo karinėms pratyboms su NATO partneriais, per kurias JAV kariai atsidurtų visai šalia Rusijos pajėgų aneksuotame Krymo pusiasalyje.

Ukrainos prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas trečiadienį paprašė parlamento pritarimo karinėms pratyboms su NATO partneriais, per kurias JAV kariai atsidurtų visai šalia Rusijos pajėgų aneksuotame Krymo pusiasalyje.

15.27 val. Kinija palaiko tarptautinę finansinę pagalbą Ukrainai

Kinijos URM trečiadienį paskelbė, kad tarptautinės finansų institucijos turėtų suteikti pagalbą Ukrainai, siekiant užtikrinti jos ekonominį stabilumą, tačiau nenurodė, ar Pekinas prisidėtų prie tokių pastangų.

Ukrainos finansų ministras Oleksandras Šlapakas sakė vedantis derybas su Tarptautiniu valiutos fondu (TVF) dėl 15–20 mlrd. JAV dolerių (37,5–50 mlrd. litų) paskolų paketo, nes šalies ekonomiką smarkiai susilpnino kelis mėnesius trukęs politinis chaosas ir ankstesnis netinkamas vadovavimas.

JAV prezidentas Barackas Obama taip pat ragino TVF greitai susitarti dėl finansinės pagalbos Kijevui paketo, kurį galėtų papildyti Europos Sąjungos (ES) ir Vašingtono skiriamos lėšos.

15.21 val. Buvęs Vokietijos kancleris: Rusijos veiksmai Kryme – „suprantami“

Buvęs Vokietijos kancleris Helmutas Schmidtas „visiškai suprantamais“ vadina Rusijos prezidento Vladimiro Putino veiksmus Krymo pusiasalyje ir kritikuoja Vakarų reakciją į krizę. Europos Sąjungos (ES) ir JAV paskelbtos sankcijos Rusijai esą yra „nesąmonė“. Plačios ekonominės sankcijos, pasak H. Schmidto, nepasieks tikslo ir paveiks Vakarus lygiai taip pat, kaip ir rusus, praneša agentūra AFP.

Buvęs Vokietijos vadovas taip pat kritikavo septynių didžiųjų pramoninių valstybių sprendimą nebendradarbiauti su Rusija G8 formate. „Būtų idealu dabar susitikti. Bet kokiu atveju tai taikai būtų geriau nei grasinti sankcijomis“, – laikraščiui „Zeit“ kalbėjo H. Schmidtas. Be to, anot jo, G8 nėra tokia svarbi, kaip G20, kuriai Rusija ir toliau priklauso.

15.14 val. Rusija Kryme dislokuos sparnuotųjų raketų nešėjus Tu-22M

Rusijos karinės jūrų pajėgos, besibazuojančios Maskvos anksčiau šį mėnesį aneksuotame Ukrainai priklausančiame Krymo pusiasalyje, 2016 metais bus sustiprintos sparnuotosiomis ir aerobalistinėmis raketomis apginkluotų lėktuvų pulku, trečiadienį pranešė Gynybos ministerija.

„Tikimės, kad (bombonešių) Tu-22M3 raketinis pulkas po dvejų metų bus vėl dislokuotas Gvardeisko oro pajėgų bazėje“, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė vienas gynybos ministerijos šaltinis.

13.39 val. Ukrainos prezidento pareigas einantis Oleksandras Turčynovas trečiadienį paprašė parlamento pritarimo karinėms pratyboms su NATO partneriais, per kurias JAV kariai atsidurtų visai šalia Rusijos pajėgų aneksuotame Krymo pusiasalyje.

O. Turčynovas tokį prašymą pateikė Rusijos Generalinio štabo viršininkui Maskvoje paskelbus, kad jo pajėgos dabar visiškai kontroliuoja visas 193 karines bazes, kurias Ukraina turėjo Kryme iki jo užėmimo šio mėnesio pradžioje.

O. Turčynovas sakė, kad Ukraina norėtų šią vasarą drauge su amerikiečiais surengti dvejas karines pratybas – „Rapid Trident“ („Staigusis tridantis“) ir „Sea Breeze“ („Jūros brizas“), kurios ankstesniais metais kėlė susirūpinimą Rusijoje.

Ukraina planuoja dar dvejas papildomas pratybas su NATO nare Lenkija ir bendras sausumos operacijas su Moldova ir Rumunija.

JAV prezidento Baracko Obamos administracija šį mėnesį pasiūlė 28 proc. sumažinti išlaidas Pentagono iniciatyvai, kuria remiamas Ukrainos ir kitų buvusių sovietinių respublikų pajėgų modernizavimas.

Tačiau Pentagono atstovė sakė, kad ir „Rapid Trident“, ir „Sea Breeze“ vis tiek turėtų artimiausiais mėnesiais įvykti, kaip suplanuota.

Pratybos „Sea Breeze“ ypač erzino Maskvą, nes kartais būdavo rengiamos Kryme, kur įsikūręs Rusijos Juodosios jūros laivynas.

Vėlesniais metais šios pratybos buvo perkeltos į Juodosios jūros uostamiestį Odesą, kur Ukraina taip pat turi karinio jūrų laivyno bazę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi