Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.26 12:28

Venesueloje trys generolai suimti dėl įtariamo sąmokslo nuversti vyriausybę

BNS 2014.03.26 12:28

Venesueloje antradienį buvo suimti trys oro pajėgų generolai, kurie kaltinami rezgę sąmokslą nuversti prezidento Nicolas Maduro kairiųjų vyriausybę, stiprėjant valdžios represijoms prieš opoziciją.

Venesueloje antradienį buvo suimti trys oro pajėgų generolai, kurie kaltinami rezgę sąmokslą nuversti prezidento Nicolas Maduro kairiųjų vyriausybę, stiprėjant valdžios represijoms prieš opoziciją.

Tie neįvardyti generolai palaikė ryšius su opozicijos politikais ir „stengėsi sukurstyti Oro pajėgas sukilti prieš teisėtai išrinktą vyriausybę“, sakė N. Maduro per Pietų Amerikos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimą.

Šis neįprastas pareiškimas apie pirmąją rimtą grėsmę N. Maduro vyriausybei iš kariškių pusės buvo paskelbtas valdžiai griežtinant veiksmus prieš prezidento oponentus po ilgiau nei šešias savaites vykusių gatvių protestų, pareikalavusių bent 34 žmonių gyvybių.

Dar vienu smūgiu opozicijai tapo teismo nutartis, pagal kurią San Kristobalio miesto, kuriame prasidėjo pirmieji protestai, meras buvo vieneriems metams pasiųstas į kalėjimą.

Meras Danielis Ceballosas buvo nuteistas už tai, kad nesugebėjo užkirsti kelio smurtui ir gatvių blokavimui.

Jis tapo jau antruoju paskubomis nuteistu meru. Praėjusią savaitę šiaurinio San Diego miesto administracijos vadovas Enzo Scarano taip pat buvo suimtas ir dešimčiai mėnesių pasiųstas už grotų. Jo teismo procesas užtruko vos kelias valandas.

Opozicijos lyderis Leopoldo Lopezas, suimtas praeitą mėnesį, dabar laukia teismo. Jis kaltinamas kurstęs smurtą prieš vyriausybę.

Pasak N. Maduro, suimti generolai stos prieš karinį tribunolą. Prezidentas pridūrė, kad jų sąmokslas buvo atskleistas, nes kiti kariškiai pasisakė, jog juos norima įtraukti į sąmokslą įvykdyti perversmą.

Kai buvo paprašytas pateikti išsamesnių detalių apie sulaikytus generolus, vienas aukšto rango pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, jog ta informacija „tvarkoma tik per Maduro biurą“.

Šis incidentas buvo pirmasis atvejis per pastaruosius 15 metų, kai Venesuelos socialistų vyriausybė suėmė įtariamus sąmokslo planuotojus, sakė karybos ekspertas Fernando Falconas, atsargos pulkininkas leitenantas.

N. Maduro pirmtakas Hugo Chavezas buvo trumpam nuverstas per 2002 metų balandį kilusius didelio masto protestus, tačiau vėliau grįžo į prezidento postą dar dešimtmečiui.

Pastaruoju metu Venesueloje beveik kasdien vykdavo protestai prieš N.Maduro ir jo vyriausybę, visuomenei piktinantis išaugusiu nusikalstamumu, hiperinfliacija ir svarbiausių prekių – netgi tualetinio popieriaus – trūkumu.

Demonstrantai taip pat piktinasi naftos turtingos Venesuelos glaudžiais finansiniais ir politiniais ryšiais su Kuba, vienintele vienpartine Amerikos regiono valstybe.

N. Maduro anksčiau sakė užkirtęs kelią mėginimui įvykdyti perversmą, kurį esą palaikė JAV ir kiti „fašistai“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi