Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.25 15:55

Į atsargą išėję Vokietijos generolai prašo grąžinti šauktinių kariuomenę

ELTA 2014.03.25 15:55

Įtampai dėl okupuoto Krymo pusiasalio augant, iš aktyvios tarnybos pasitraukę Vokietijos kariuomenės generolai ragina vėl įvesti privalomąją karinę tarnybą šalyje, rašo „thelocal.de“ naujienų portalas.

Įtampai dėl okupuoto Krymo pusiasalio augant, iš aktyvios tarnybos pasitraukę Vokietijos kariuomenės generolai ragina vėl įvesti privalomąją karinę tarnybą šalyje, rašo „thelocal.de“ naujienų portalas.

Nemaža dalis atsargos karininkų abejoja dabartine Vokietijos kariuomenės parengtimi, jei šaliai tektų įsitraukti į NATO vadovaujamą ginkluotą konfliktą.

„Mums reikia šauktinių kariuomenės. Nėra kito kelio nacionaliniam Vokietijos saugumui NATO aljanse užtikrinti. To tikrai negalima padaryti savanoriškumo pagrindu“, – teigė generolas Egonas Rammsas, 2007–2010 m. vadovavęs NATO jungtinių pajėgų vadavietei.

Panašias abejones išreiškė ir Bundesvero generolas Haraldas Kujatas, tvirtinęs, kad 2011 m. liepą priimtas sprendimas panaikinti privalomą devynių mėnesių karinę tarnybą, „parklupdė“ šalies karines pajėgas.

Generolams antrina ir politikai.

„Neturime pakankamai karių, ypač kvalifikuotų. Privalome diskutuoti apie šauktinių kariuomenės grąžinimą“, – kalbėjo Krikščionių demokratų partijos narys Patrickas Sensburgas, 2011 m. balsavęs prieš privalomos karo tarnybos panaikinimą.

Anot P. Sensburgo, svarbu klausimą kelti taip, jog jis atrodytų aktualus ne tik dabartinių įvykių kontekste.

Tuo tarpu Vokietijos gynybos ministrės Ursula von der Leyen nuomone, kariuomenės pajėgumą apibrėžia ne tarnaujančiųjų skaičius, bet įgūdžiai.

„Svarbu, ne skaičiai, o įgūdžiai, – teigė ministrė. – Šiandienos techniniai ir taktiniai pajėgumai ne taip smarkiai priklauso nuo pulkų skaičiaus“.

U. von der Leyen tvirtinimu, krizė Ukrainoje turi būti sprendžiama pirmiausiai diplomatinėmis priemonėmis, o NATO pajėgų sustiprinimas Baltijos valstybėse ir Lenkijoje tarnauja tik kaip Aljanso įsipareigojimų vykdymas šių šalių saugumui užtikrinti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi