Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.24 16:00

V. Žirinovskis siūlo naują Ukrainos padalijimą

BNS 2014.03.24 16:00

Populistinių pareiškimų nevengiantis Rusijos politikas pasiūlė padalyti Ukrainą pagal liūdnai pagarsėjusio nacių ir sovietų pakto linijas, be to, sakė, kad Vakarų Ukrainos regionai galėtų surengti referendumus dėl atsiskyrimo nuo Kijevo.

Populistinių pareiškimų nevengiantis Rusijos politikas pasiūlė padalyti Ukrainą pagal liūdnai pagarsėjusio nacių ir sovietų pakto linijas, be to, sakė, kad Vakarų Ukrainos regionai galėtų surengti referendumus dėl atsiskyrimo nuo Kijevo.

Laiške, nusiųstame Lenkijos, Rumunijos ir Vengrijos vyriausybėms, Vladimiras Žirinovskis taip pat siūlo šioms šalims surengti referendumus dėl tų regionų inkorporavimo į jų teritoriją.

V. Žirinovskis, kurio nacionalistų Liberalų demokratų partija Rusijos parlamente daugiausia remia prezidentą Vladimirą Putiną, tą laišką nusiuntė Rusijai praėjusią savaitę aneksavus Pietų Ukrainos Krymo regioną.

V. Žirinovskis yra Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas, o jo partija turi mažumą parlamente. Tačiau jo idėjos ir kalba atitinka didelės Rusijos gyventojų dalies pažiūras ir vis labiau nacionalistinę Kremliaus retoriką.

Jo laiške, kurį matė „Reuters“, užsimenama, kad Lenkija, Vengrija ir Rumunija, kurios dabar yra Europos Sąjungoje (ES), gali norėti atsiimti regionus, kurie praeityje buvo jų teritorijos.

Tie regionai į Ukrainą buvo inkorporuoti tada, kai Ukraina buvo Sovietų Sąjungos dalis, Antrojo pasaulinio karo pabaigoje. Tai figūravo slaptame 1939 metų Molotovo-Ribbentropo pakto, pagal kurį sovietų ir nacių Vokietijos ministrai padalijo tą rajoną, priede.

„Niekada nevėlu ištaisyti istorines klaidas“, – rašė V. Žirinovskis.

Neaišku, ar tas laiškas yra rimtas, ar tik viešųjų ryšių triukas. Tačiau jis buvo išsiųstas kilus Maskvos ir Kijevo santykių krizei, po to, kai iš Ukrainos prezidento posto praėjusį mėnesį buvo nuverstas Maskvos remiamas Viktoras Janukovyčius.

V. Žirinovskis pasiūlė Ukrainos Černivsių, Užkarpatės, Voluinės, Lvovo, Ternopilio, Ivano Frankivsko ir Rivnės regionams drauge su Lenkija, Rumunija, ir Vengrija surengti referendumus dėl to, ar šiems regionams reiktų atsiskirti nuo Ukrainos.

Rumunija galėtų norėti Černivsių, Vengrija – Užkarpatės, o Lenkija – visų kitų, sakė jis.

Toks pasiūlymas sudarytų sąlygas centrinei Ukrainai išsivaduoti nuo „nereikalingos įtampos“, o referendumai „atneštų gerovę ir ramybę gimtajai ukrainiečių žemei“, rašoma laiške.

Lenkijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Marcinas Wojciechowskis atmetė šį laišką kaip „visišką keistenybę“ ir išreiškė apgailestavimą dėl to, kad kai kurie rusai „vis dar galvoja Molotovo-Ribbentropo pakto sąvokomis“.

Ukrainos vyriausybės atstovė komentuoti atsisakė.

Ukrainos didžiausios parlamentinės frakcijos – „Batkivščyna“ („Tėvynė“) – vadovas Serhijus Sobolevas pavadino V.Žirinovskį provokatoriumi.

„Bet Žirinovskis dažnai būna Putino balsas“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi