Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.24 15:56

B. Obama: JAV ir Europa vieningai spaus Rusiją dėl veiksmų Ukrainoje

BNS 2014.03.24 15:56

Jungtinės Valstijos ir Europa yra „vieningos, versdamos Rusiją brangiai sumokėti už savo veiksmus“ Ukrainoje, JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė pirmadienį prieš Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių pasitarimą dėl tos krizės.

Jungtinės Valstijos ir Europa yra „vieningos, versdamos Rusiją brangiai sumokėti už savo veiksmus“ Ukrainoje, JAV prezidentas Barackas Obama pareiškė pirmadienį prieš Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių pasitarimą dėl tos krizės.

„Europa ir Amerika vieningos mūsų palaikyme Ukrainos vyriausybei ir Ukrainos žmonėms“, – B. Obama sakė po derybų su Nyderlandų premjeru Marku Rutte, prieš išvykdamas į Hagą, kur vyks G-7 viršūnių susitikimas, kurio diskusijų centre bus Rusijos įvykdyta Krymo aneksija.

„Iki šiol buvome vieningi, versdami Rusiją brangiai sumokėti už savo veiksmus. Premjeras Rutte vakar teisingai pažymėjo, kad didėjančios sankcijos sukels reikšmingų padarinių Rusijos ekonomikai“, – pridūrė jis.

Dabar Vakarų šalių pareigūnai atrodo mažiau dėmesio skiriantys pastangoms įtikinti V.Putiną grąžinti Krymą Ukrainai, kas šiuo metu atrodo nebeįmanoma, tačiau labiau siekiantys atgrasyti Maskvą nuo kitų Ukrainos teritorijų užgrobimo.

„Nesame suinteresuoti stebėti, kaip padėtis eskaluojama ir perauga į karštąjį konfliktą, – Baltųjų rūmų patarėja nacionalinio saugumo reikalams Susan Rice sakė žurnalistams. – Esame suinteresuoti diplomatiniu sprendiniu, deeskalavimu ir, aišku, ekonominiu palaikymu Ukrainai – taip pat, kiek tai toliau bus būtina, tolesne kaina, kurią Rusija bus verčiama mokėti už savo veiksmus.“

Tačiau B. Obamai gali būti sunku įtikinti europiečius prisidėti prie griežtesnių sankcijų Maskvai. Europos Sąjungos prekybos su Rusija apimtys dešimteriopai didesnės negu prekybos su Jungtinėmis Valstijomis. Bendrija yra didžiausia Rusijos eksportuojamos naftos ir dujų pirkėja. Iš 28 ES šalių kai kurios palaiko itin plačius ryšius su Maskva.

„Europiečiai turi pareigą ką nors daryti, – sako Strateginių tarptautinių studijų centro analitikas Jeffrey Mankoffas. – Manau, juos bus sunku įtikinti imtis bent kažko panašaus į tai, ko ketina imtis Jungtinės Valstijos.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi