Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.24 15:51

Rusijos gynybos ministras S. Šoigu atvyko su vizitu į Krymą

BNS 2014.03.24 15:51

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pirmadienį apsilankė Kryme patikrinti pajėgų ir karinių objektų – tai pirmasis Rusijos aukšto rango pareigūnas, atvykęs į pusiasalį nuo to laiko, kai jį aneksavo Maskva, pranešė rusų naujienų agentūros.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pirmadienį apsilankė Kryme patikrinti pajėgų ir karinių objektų – tai pirmasis Rusijos aukšto rango pareigūnas, atvykęs į pusiasalį nuo to laiko, kai jį aneksavo Maskva, pranešė rusų naujienų agentūros.

S. Šoigu, vienas artimiausių prezidento Vladimiro Putino sąjungininkų Rusijos vyriausybėje, patikrino Sevastopolyje dislokuotą Rusijos Juodosios jūros laivyną ir susitiko su promaskvietišku Krymo premjeru Sergejumi Aksionovu, sakoma pranešimuose.

Gynybos ministras yra svarbiausias Rusijos pareigūnas, apsilankęs Kryme po to, kai Maskva paskelbė šį regioną Rusijos Federacijos dalimi, ignoruodama tarptautinės bendrijos poziciją, kad šis pusiasalis visuomet bus laikomas priklausančiu Ukrainai.

Valstybinė televizija parodė reportažą apie S. Šoigu susitikimą su Kryme dislokuotais rusų kariškiais, taip pat buvusiais Ukrainos ginkluotųjų pajėgų nariais, perėjusiais į Rusijos, kuri dabar kontroliuoja šį strategiškai svarbų pusiasalį, pusę.

S. Šoigu patikino buvusius Ukrainos karius, kad jie galės atlikti tarnybą bet kurioje Rusijos vietoje ir jiems bus garantuotos tokios pat socialinės garantijos, kaip ir kitiems Rusijos kariškiams.

Ministras taip pat leido aiškiai suprasti, kad Rusija prioritetinį dėmesį skirs tam, kad būtų užtikrintas visos pusiasalyje esančios ginkluotės saugumas.

„Pastarosiomis dienomis grupė karininkų vykdo patikrinimus ir užtikrina, kad nebūtų jokio tarpinio etapo ar anarchijos, kad ginkluotė nepatektų į ne pačias geriausias rankas“, - sakė ministras.

S. Šoigu Kryme apsilankė netrukus po to, kai prorusiškos vietos vyriausybės vicepremjeras Rustamas Temirgalijevas paskelbė, kad visi Ukrainai ištikimi kariai paliko savo bazes Krymo pusiasalyje, o Ukrainos prezidentas Oleksandras Turčynovas įsakė savo pajėgoms palikti regioną.

Rusijos pajėgos pirmadienį užėmė Ukrainos jūrų pėstininkų bazę netoli rytinio Feodosijos miesto, tęsdami laipsnišką ukrainiečių karinių objektų perėmimą tame pusiasalyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi