Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.24 15:34

Žurnalistai paviešino V. Putino planą dėl Ukrainos

BNS, ELTA, DELFI.lt 2014.03.24 15:34

Rusija pasiryžusi „įtraukti“ į savo sudėtį „visas Ukrainos rusiškas sritis“, įskaitant ir Kijevą. Tai byloja dokumentas, kurį išplatino leidinio „KyivPost“ vyriausioji redaktorė Jekaterina Gorčinskaja, rašo „Ukrainskaja pravda“.

Rusija pasiryžusi „įtraukti“ į savo sudėtį „visas Ukrainos rusiškas sritis“, įskaitant ir Kijevą. Tai byloja dokumentas, kurį išplatino leidinio „KyivPost“ vyriausioji redaktorė Jekaterina Gorčinskaja, rašo „Ukrainskaja pravda“.

Teigiama, kad šis dokumentas buvo paruoštas Rusijos Nacionalinio saugumo taryboje. Iš plano matyti, kad jis buvo paruoštas dar masinių protestų Kijeve ir regionuose metu. Jame teigiama, kad Rusija, gindama savo interesus, turi pasinaudoti neramumais Ukrainoje.

„Tik visiškas Ukrainos rusiškų sričių, konkrečiai Krymo, Lugansko, Donecko, Zaporožės, Dnepropetrovsko, Černigovo, Sumų, Charkovo, Kijevo, Chersono, Nikolajevsko, prijungimas prie Rusijos Federacijos gali garantuoti taiką, saugumą ir klestėjimą jų gyventojams, taip pat patikimą Rusijos interesų apsaugą“, – teigiama dokumente.

Jo autoriai įsitikinę, kad „užtikrinti šios užduoties realizavimą galima tik perėmus rusiškų miestų motinos, Ukrainos sostinės, miesto didvyrio Kijevo kontrolę“.

Paviešintus dokumentus galite pamatyti čia.

Pasimokę iš „Kučmos išdavystės“ ir dviejų revoliucijų patirties, plano autoriai įsitikinę, kad „patikimas tokios kontrolės garantijas galima gauti tik panaudojus Rusijos Federacijos ginkluotąsias pajėgas, teisėsaugos institucijas ir specialiąsias tarnybas“.

Dokumente pažymima, kad Viktoras Janukovyčius pasirodė esąs nepatikimas partneris ir negalėjo įvykdyti „per 2013 metų gruodžio 17 dieną Maskvoje vykusias derybas prisiimtų įsipareigojimų“.

Todėl plano autoriai siūlė pakviesti V. Janukovyčių į Sočio Olimpinių žaidynių atidarymą bei pareikalauti jo pasirašyti kreipimąsi dėl Rusijos pajėgų įvedimo siekiant „situacijos stabilizavimo“.

Situacijos Kijeve destabilizavimas turi paskatinti V. Janukovyčių paleisti Aukščiausiąją Radą ir paversti jį „vienintele teisėta valdžios institucija Ukrainoje“.

„Šioje situacijoje V. Janukovyčiaus kreipimasis į Rusijos Federacijos vadovus užtikrins mūsų dalyvavimo stabilizuojant situaciją Ukrainoje teisinį aiškumą ir apribos galimą neigiamą JAV ir kitų Vakarų šalių reakciją“, – teigiama plane.

Rusija tikėjosi „pakankamai vangios svarbiausių Europos šalių reakcijos“.

„Chaoso laikotarpiu“ Kijeve buvo planuojama „užtikrinti pačių matomiausių banderovcų opozicijos atstovų neutralizavimą“ ir parodyti „tikrąjį ukrainietiško fašizmo veidą“.

Plane buvo numatyti „fašistuojančių žaliūkų“ išpuoliai prieš Lenkijos bei Baltijos šalių ambasadas, Europos Komisijos, NATO šalių atstovybes ir pasiuntinių rezidencijas.

„Stabilizavimo operacijos turi sukurti palankias sąlygas tolimesniam Ukrainos dalyvavimui integraciniuose procesuose NVS teritorijoje“, – teigiama plane.

Anksčiau buvęs Vladimiro Putino patarėjas ir amerikiečių Cato instituto mokslininkas Andrejus Ilarionovas pasakojo, kad savo pretenzijas į pusę Ukrainos V. Putinas išsakė George'ui Bushui dar prieš šešerius metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi