Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Dauguma Ukrainos desantinio laivo komandos pasidavė rusams, likusieji laukia šturmo

Dauguma laivo „Olšanskyj“ komandos pasidavė rusams, likusieji laukia šturmo

Dauguma laivo „Olšanskyj“ komandos pasidavė rusams, likusieji laukia šturmo.

Didžioji desantinio laivo „Konstantin Olšanskyj“ įgulos dalis perėjo į Rusijos pusę, bet laivas vis dar priklauso Ukrainai. Apie tai pranešė tame pačiame ežere stovinčio laivo „Čerkasai“ įgulos narys Aleksandras Gutnikas, skelbia unian.net.

„Apie 14.40 val. prie laivo „Konstantin Olšanskyj“ priplaukė valtys ir Rusijos laivas vilkikas, nuo borto nusileido didžioji dalis ekipažo, jie nuplaukė į prieplauką“, – sakė jis.

„Likusieji pasiliko Ukrainos pusėje. Tai karininkai ir keli motoristai. Bet to neužteks atremti puolimams, nėra švartavimo komandos“, – pridūrė A. Gutnikas.

Laivo „Konstantin Olšanskyj“ kapitono D. Kovalenkos teigimu, laive liko 20 žmonių. Anot kapitono, jie tikisi šturmo ir ketina nesitraukti iki pabaigos.

DELFI primena, kad pirmadienį rusų kariškių mėginimai užimti tralerį „Čerkasai“ baigėsi nesėkme. Apie tai leidiniui „Ukrainskaja pravda“ pranešė artilerijos minų ir torpedų karinio dalinio vyresnysis laivo jūreivis Aleksandras Butnikas, skelbia pravda.com.ua.

Pirmadienio, kovo 24-osios, ryte rusų kariai bandė greitaeigiais kateriais priartėti prie laivo ir patekti į jį, tačiau „Čerkasai“ manevravo ir neleido jiems to padaryti.

A. Butniko teigimu, Ukrainos kariai, bandydami sutrukdyti kateriams priartėti prie laivo, į vandenį svaidė spogstamuosius paketus.

Kai laivo užgrobti nepavyko, Rusijos vadai įsakė prieš kelias dienas pasidavusiam laivui „Kirovograd“ užimti laivą „Čerkasai“. A. Butnikas taip pat pranešė, kad pirmadienį buvo užimtas ukrainiečių laivas „Geničesk“.

Didžioji desantinio laivo „Konstantin Olšanskyj“ įgulos dalis perėjo į Rusijos pusę, bet laivas vis dar priklauso Ukrainai.
 
16.00 val. Prie Charkovo metro sustojimo apšaudė tris savigynos atstovus
 
Apie 14.30 val. nežinomi asmenys apšaudė tris Maidano savigynos atstovus prie metro sustojimo Charkovas. Vienam peršovė koją, antram – krūtinę, trečiam pataikė į kojas, informuoja society.lb.ua. Nukentėjusieji gyvi, išgabenti į ligoninę. Apie incidentą pranešė Lb.ua korespondentas iš įvykio vietos.
 
Pirminiais duomenimis, nežinomi asmenys blokavo įvažiavimą į Kijevą mikroautobusui iš Kirovogrado, kuris vežė pagalbą Maidanui. Kadangi automobilio neįleido jau ne pirmą dieną, vairuotojas kreipėsi pagalbos į Maidano savigyną. Trys atstovai atvyko į konflikto vietą išsiaiškinti, kas nutiko. Nežinomi asmenys išsitraukė pistoletą ir šautuvą ir ėmė šaudyti.
 
Paskui jie sėdo į sidabro spalvos „Mercedes Vito“ ir nuvažiavo į Borispolio pusę. Autoinspekcija paskelbė Kijeve planą „Sulaikymas“

15.21 val. Ukrainos ginkluotosios pajėgos bus patrauktos iš Krymo

13.20 val. Dėl Rusijos grasinimų Ukraina savo pajėgoms įsakė palikti Krymą

Ukraina išves savo pajėgas iš Krymo dėl Rusijos pajėgų grasinimų ir spaudimo, pirmadienį pranešė laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas.

O. Turčynovas, kalbėdamas parlamente po to, kai Rusijos kariai perėmė kontrolę Ukrainos jūrų pėstininkų bazėje netoli Feodosijos, tęsdami laipsnišką ukrainiečių karinių objektų perėmimą tame pusiasalyje, sakė, kad šis sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į grėsmę mūsų karių gyvybėms ir sveikatai, taip pat jų šeimoms.

„Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba nurodė Gynybos ministerijai atlikti Kryme esančių mūsų karinių dalinių perdislokavimą, taip pat atlikti (kariškių) šeimų evakuaciją“, – sakė šalies vadovas.

O. Turčynovas gyrė šalies karius, nors kai kurie pajėgų vadai Kryme pastarąjį mėnesį skundėsi dėl kariuomenės vadų Kijeve sumaišties ir neryžtingumo.

„Nors patyrėme milžiniškų nuostolių, Ukrainos kariai Kryme atliko savo pareigą, – pažymėjo laikinasis prezidentas. – Svarbiausia, kad jie suteikė Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms pasiruošti gynybai, užtikrinti visišką kariuomenės kovinę parengtį ir atlikti dalinę mobilizaciją.“

11.50 val. Ukrainiečių karinis laivas atsilaikė prieš rusų okupantus

Kaip praneša naujienų agentūra „Unian“, ukrainiečių karinis laivas „Čerkasai“ atsilaikė prieš bandžiusius jį užimti rusų okupantus. Anksčiau „Facebook“ paskyroje Ukrainos gynybos ministras Vladislavas Seleznevas skelbė, kad rusų okupantai bando jame išsilaipinti.

11.00 val. Rusų sraigtasparnis išgabeno Feodosijos bazės vadą

Unian.net praneša, kad Ukrainos karinio jūrų laivyno bazės Feodosijoje vadas Dmitrijus Deliatickis ir jo pavaduotojas Rostislavas Lomtevas rusų sraigtasparniais išgabenti į nežinomą vietą. Apie tai „Facebook“ tinkle paskelbė ir Ukrainos gynybos departamento Krymo spaudos centro vadovas V. Senezniovas.

Užgrobta Ukrainos karinio jūrų laivyno bazė

Per 48 valandas tai jau trečioji tokia ataka. Gynybos atstovas sakė, kad rusai bazę užpuolė dviem kryptimis, naudodami automatinius ginklus ir svaiginančias granatas. Anot jo, rusai apsupo ukrainiečius ir surišo jų pareigūnams rankas. Rusai užėmė daugumą Ukrainos karinių bazių Kryme.

NATO pajėgų Europoje vadas teigia, kad Rusijos dalinių kiekio ties Padniestre visiškai užtektų pastarosios invazijai. Nuogąstavimai dėl tolimesnės Rusijos agresijos prieš Ukrainą šiandien sklinda ir Kijeve.

Šiuo metu Ukrainos rytuose tęsiasi prorusiškos demonstracijos.

Naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad Feodosijoje rusai neteisėtai sulaikė nuo 60 iki 80 jūrų pėstininkų. Jiems grasinama iškelti baudžiamąsias bylas. 

Newsru.ua skelbia, kad virš Feodosijos pakilę Rusijos sraigtasparniai paleido nevaldomus reaktyvinius sviedinius. Naujienų agentūra „Unian“ skelbia, kad buvo girdėti šūviai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi