Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.24 12:47

Rusija pasiūlė Lenkijai pasidalyti Ukrainą

DELFI.lt, 15min.lt 2014.03.24 12:47

Lenkijos Užsienio reikalų ministerija sulaukė oficialaus laiško iš Rusijos Valstybės Dūmos, kuriame siūloma pasidalyti Ukrainos teritoriją, praneša unian.net.

Lenkijos Užsienio reikalų ministerija sulaukė oficialaus laiško iš Rusijos Valstybės Dūmos, kuriame siūloma pasidalyti Ukrainos teritoriją, praneša unian.net.

Lenkijos televizijos kanalas TVR1 pranešė, kad Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas Vladimiras Žirinovskis siūlo Lenkijai penkiose vakarinėse Ukrainos srityse – Voluinės, Lvovo, Ivano Frankivsko, Ternopolio ir Rivnės – pareikalauti referendumo.

Lenkijos Užsienio reikalų ministerija yra pasipiktinusi ir tokius pareiškimus vadina labai keistais. V. Žirinovskis sulauks mandagaus atsakymo, neminint laiško turinio.

Analogiškų „pasiūlymų“ sulaukė ir Vengrija bei Rumunija. Joms buvo pasiūlyta atitinkamai prisijungti Užkarpatę ir Černovcus. Ukrainai turėtų likti tik jos centrinė dalis.

Kaip žinia, V. Žirinovskis ir anksčiau iš Valstybės Dūmos tribūnos ragino suskaldyti Ukrainą.

„Kijevas niekada nesutiks su Ukrainos federacija, nes jis nebegalės nieko valdyti“, – tada sakė politikas.

V. Žirinovskis pažymėjo, kad Ukrainos mėginimai sukurti valstybę visada baigdavosi nesėkme.

Tvirtina, kad raginimų pasidalyti Ukrainą nebuvo

RLDP spaudos tarnyba pirmadienį išplatino pareiškimą, kuriame tvirtinama, jog V.Žirinovskio laiške Lenkijos, Rumunijos ir Vengrijos vadovams nebuvo jokių raginimų pasidalyti Ukrainą. Anot pranešimo, „laiškė tebuvo išdėstytas požiūris į politinės krizės Ukrainoje pasėkmes“. Lenkų pranešimus RLDP spaudos tarnyba pavadino „absurdu“.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi