Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.23 18:52

NATO: Rusijos pajėgų daug ir jos „labai, labai pasirengusios“

BNS 2014.03.23 18:52

NATO pajėgų Europoje vadas sekmadienį sakė, kad Rusija turi dideles pajėgas prie rytinių Ukrainos sienų ir kad jis nerimauja dėl galimos grėsmės Moldovos separatistiniam Padniestrės regionui.

NATO pajėgų Europoje vadas sekmadienį sakė, kad Rusija turi dideles pajėgas prie rytinių Ukrainos sienų ir kad jis nerimauja dėl galimos grėsmės Moldovos separatistiniam Padniestrės regionui.

„(Rusijos) pajėgos, kurios dabar yra prie Ukrainos sienų į rytus (nuo jos), yra labai, labai nemažos ir labai, labai pasirengusios“, – sakė JAV oro pajėgų generolas Philipas Breedlove'as, kuris kalbėjo per renginį, organizuotą amerikiečių strateginių tyrimų centro „German Marshall Fund“.

Jis sakė, kad NATO labai susirūpinęs dėl grėsmės Padniestrei. „Prie rytinių Ukrainos sienų yra ... absoliučiai pakankamos (Rusijos) pajėgos judėjimui į Padniestrę, jei būtų priimtas sprendimas tai daryti, ir tai kelia didelį susirūpinimą“, – pažymėjo jis.

„Rusija veikia daug labiau kaip priešininkė nei partnerė“, – sakė jis.

Maskva neigia

Rusijos gynybos ministro pavaduotojas Anatolijus Antonovas sekmadienį neigė, kad Maskva telkia pajėgas prie Ukrainos sienos, ir sakė, kad ji laikosi tarptautinių susitarimų.

„Rusijos gynybos ministerija laikosi visų tarptautinių susitarimų dėl karių skaičiaus regionuose prie Ukrainos sienų apribojimų“, – sakė A. Antonovas, kurį citavo naujienų agentūra „Interfax“.

„Rusijos ginkluotosios pajėgos nevykdo jokios neskelbtos veiklos, kuri galėtų kelti pavojų kaimyninėms valstybėms“, – pridūrė A. Antonovas.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu Rusijos pajėgų veiksmus prie Ukrainos sienos aptarė su JAV ir ukrainiečių kolegomis Chucku Hageliu ir Ihoriu Teniuchu, sakė A. Antonovas.

„Sergejus Šoigu absoliučiai aiškiai ir nedviprasmiškai informavo visus tuos, su kuriais kalbėjosi, apie realią padėtį prie Rusijos ir Ukrainos sienos, ir jokių ketinimų koncentruoti ten pajėgas nebuvimą“, – sakė jis.

„Šoigu paragino JAV gynybos sekretorių objektyviai įvertinti Rusijos ginkluotųjų pajėgų karinio pasirengimo būklę regionuose prie Ukrainos sienų ir neišpūsti situacijos“, – sakė A. Antonovas.

Pasak jo, septynios tarptautinių inspektorių grupės per pastarąjį mėnesį apsilankė regionuose prie Ukrainos sienos. „Mes neturime ten ką slėpti“, – pridūrė A. Antonovas.

Ukrainiečiai kalba apie galimą invaziją

Rusijos pajėgos yra pasirengusios bet kuriuo metu atakuoti Ukrainą, sekmadienį perspėjo Ukrainos Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovas Andrijus Parubijus.

„Putino tikslas yra ne Krymas, o visa Ukraina ... Jo pajėgos, sutelktos prie sienos, yra pasirengusios atakuoti bet kuriuo metu“, – sakė jis tūkstančiams Kijevo centre susirinkusių demonstrantų.

„Okupantas gali bet kurią dieną kirsti sieną. Putinas liguistai įsivaizduoja, kad Ukraina turi būti Rusijos dalis“, – pažymėjo jis.

Rusija: Kryme ukrainiečiai prarado šimtus objektų

Rusijos gynybos ministerija sekmadienį paskelbė, kad šalies vėliavos dabar plevėsuoja virš 189 ukrainiečių karinių objektų Kryme, – dvi dienos po to, kai prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymus dėl Krymo aneksijos užbaigimo.

„Rusijos Federacijos vėliava buvo iškelta 189-iuose Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariniuose junginiuose ir institucijose ... Krymo respublikos teritorijoje“, – sakoma ministerijos pareiškime, kurį citavo naujienų agentūra RIA.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi