Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.23 11:02

Mirtino Ebolos viruso protrūkis naujoje teritorijoje

ELTA 2014.03.23 11:02

Ekspertai patvirtino, kad kai kurias paslaptingas 59 asmenų mirtis Gvinėjoje sukėlė Ebolos virusas, galėjęs persimesti ir į kaimyninę Siera Leonę, rašo „Reuters“.

Ekspertai patvirtino, kad kai kurias paslaptingas 59 asmenų mirtis Gvinėjoje sukėlė Ebolos virusas, galėjęs persimesti ir į kaimyninę Siera Leonę, rašo „Reuters“.

Nuo vasario 9 d. skurdžioje Vakarų Afrikos valstybėje Gvinėjoje Ebolos užkrato atvejai užfiksuoti trijuose pietrytinių provincijų miestuose.

Ekspertų teigimu, Ebola yra viena iš labiausiai užkrečiamų ligų, 90 proc. atvejų pasibaigianti mirtimi.

„Tai tikrai Ebolos virusas. Laboratorija Lione, Prancūzijoje, patvirtino informaciją“, – korespondentams sakė daktaras Albertas Camara.

Gvinėjos epideminių ligų prevencijos centro vadovas Sakobas Keita pranešė, kad Ebolos viruso aptikta šešiuose iš dvylikos į Prancūziją išsiųstų mėginių. Iki šiol sveikatos įstaigų darbuotojai šalyje užfiksavo 80 įtariamų užsikrėtimo atvejų, įskaitant 59 mirtis.

„Reikia suprasti, kad ne visas mirtis galėjo sukelti Ebolos virusas. Kai kurie galėjo mirti nuo kitokių priežasčių, įskaitant prastas higienos sąlygas ir dizenteriją“, – teigė S. Keita.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pareigūnai pranešė, kad į Ebolos virusą panašūs simptomai – karščiavimas, viduriavimas, vėmimas ir kraujavimas – užfiksuoti ir kaimyninėje Siera Leonėje. Šios šalies medikai dabar tiria 14 metų amžiaus berniuką, siekdami išsiaiškinti tikslias susirgimų priežastis.

Nevyriausybinė organizacija „Gydytojai be sienų“ pažadėjo sustiprinti savo gydytojų ir logistines komandas Gvinėjoje. Organizacijos atstovai informavo, jog į šalį gabena 33 tonas medicininės paskirties įrangos, taip pat įrengia karantino zonas viruso paveiktuose miestuose.

„Šios struktūros būtinos ligos plitimui užkirsti, – teigė „Gydytojų be sienų“ tropinių ligų ekspertė Esther Sterk. – Pacientams su Ebolos viruso sindromais pagalbą teikia specialiai apmokytas personalas“.

Ebolos virusas į žmogaus organizmą patenka dėl artimų kontaktų su gyvūnais, įskaitant beždžiones, šikšnosparnius ir antilopes. Virusą žmonės vieni kitiems perduoda per kūno skysčius. Šia liga dažniausiai sergama Kongo Demokratinėje Respublikoje, Ugandoje, Pietų Sudane ir Gabone, Gvinėjoje iki šiol Ebolos viruso protrūkių užfiksuota nebuvo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi