Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.23 10:37

Pastebėta daugiau galimų lėktuvo nuolaužų

BNS 2014.03.23 10:37

Pirmasis vizualinis daiktų, kurie gali būti susieti su paslaptingai daugiau kaip prieš dvi savaites dingusiu „Malaysia Airlines“ lėktuvu, pastebėjimas sekmadienį suteikė postūmį paieškos operacijoms.

Pirmasis vizualinis daiktų, kurie gali būti susieti su paslaptingai daugiau kaip prieš dvi savaites dingusiu „Malaysia Airlines“ lėktuvu, pastebėjimas sekmadienį suteikė postūmį paieškos operacijoms.

Australijos pareigūnai sakė, kad šeštadienį atokiame Indijos vandenyno pietinės dalies rajone buvo pastebėtas medinis krovinių padėklas, taip pat – diržai ar juostos. Tas rajonas pastarosiomis dienomis buvo intensyvių tarptautinių paieškų dėmesio centras.

„Dar per anksti kalbėti tvirtai, – lankydamasis Papua ir Naujojoje Gvinėjoje žurnalistams sakė Australijos premjeras Tony Abbottas. – Tačiau akivaizdu, kad dabar turime kažkiek labai patikimų nuorodų ir didėja viltis, – tik viltis, tik viltis – kad galime būti kelyje į išaiškinimą, kas iš tikrųjų nutiko šiam nelaimingam lėktuvui“.

Galimas persilaužimas įvyko tą pačią dieną, kai buvo paskelbtos naujos iš Kinijos palydovo darytos nuotraukos, kuriose matyti didelis plūduriuojantis objektas tame pačiame nesvetingame rajone maždaug 2,5 tūkst. km į pietvakarius nuo Perto.

Australijos laivybos saugumo administracija (AMSA) patvirtino, kad tai buvo „pirmasis vizualinis pamatymas“ nuo ketvirtadienio, kai australų, Naujosios Zelandijos ir JAV sekimo lėktuvai pradėjo žvalgytis tame rajone.

„Aprašymo dalis buvo medinis padėklas ir virtinė kitų daiktų aplink jį, kurie buvo neprašomi, ir kažkiek kelių skirtingų spalvų diržų“, – sakė AMSA lėktuvų operacijų koordinatorius Mike'as Bartonas.

Mediniai padėklai yra gan įprasti lėktuvų ir laivų krovinių skyriuose.

Minimus objektus pastebėjo vieno paieškos operacijoje dalyvaujančio civilinio lėktuvo komanda.

Į tą pačią vietą buvo nusiųstas oro pajėgų lėktuvas „P3 Orion“ su specialia elektrooptine stebėjimo įranga, bet jis pranešė tik apie pastebėtus dumblių gumulus.

Sekmadienį keturi kariniai ir keturi civiliniai lėktuvai grįžta į tą rajoną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi