Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.22 23:50

Kryme užimtos dvi karinės bazės, rusų kariai išsivežė vadą

BNS, 15min.lt, DELFI.lt 2014.03.22 23:50

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Kryme Belbeko aviacijos bazės vadas šeštadienį pranešė kad jį deryboms išsiveža automatais ginkluoti Rusijos kariai, įsiveržę į bazės teritoriją šarvuočiais.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Kryme Belbeko aviacijos bazės vadas šeštadienį pranešė kad jį deryboms išsiveža automatais ginkluoti Rusijos kariai, įsiveržę į bazės teritoriją šarvuočiais.

Vienas ukrainietis buvo sužeistas, kai rusų kariai šturmavo šią bazę, kuri Kryme yra viena paskutinių lig šiol dar pavaldžių Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms, sakė agentūrai „Reuters“ Ukrainos pulkininkas Julijus Mamčuras.

Anksčiau prie bazės buvęs AFP reporteris pranešė, kad rusų šarvuočiai įsiveržė pro vartus į Belbeko bazę, aidi automatų šūviai į orą. Bazės link skuba greitosios medicinos pagalbos mašina įjungtomis sirenomis. Beginkliai ukrainiečiai išsirikiavę stojo prieš užpuolikus, kurie nukreipė savo ginklus į ukrainiečius.

23.43 val. Užgrobta korvetė „Slavutyč“

Po dvi valandas trukusių atakų rusų kariams ir „savigynos būriams“ pavyko užimti Ukrainos karinį laivą „Slavutyč“. Tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė Ukrainos gynybos ministerijos spaudos centro vadovas Vladyslavas Selezniovas.

Anot jo, uniformomis ir civiliniais rūbais vilkintys ginkluoti užpuolikai prasiveržė pro laivą ginančius ukrainiečius. Per šturmą sužeisti keli Ukrainos kariai.

Rusai kadetams įteikė ultimatumą

Sevastopolio Ukrainos karinių jūrų pajėgų licėjui yra įteiktas ultimatumas - jie iki pirmadienio turi pasiduoti. News.liga.net skelbia, kad rusai kadetų mokyklą nori pervadinti Prezidentiniu Rusijos kadetų korpusu. Nė vienas jaunuolis nesutiko pereiti į rusų pusę.

20.35 val. Odesoje suimta ginkluota gauja

Ukrainos Saugumo tarnyba pranešė, kad Odesoje suimti keturi asmenys, kurie ketino įvykdyti išpuolį prieš Ukrainos karines pajėgas. Pas grupuotę buvo rasti automatų ir pistoletų. Anot Saugumo tarnybos, šie keturi vyrai palaikė kontaktą su Rusijos specialiosiomis pajėgomis ir ketino destabilizuoti padėti Odesoje.

20.34 val. Sevastopolyje Ukrainos kariškiai laukia okupantų šturmo

Apie tai šeštadienį paskelbė žurnalistė Natalija Gumeniuk, skelbia naujienų agentūra UNIAN.

80 proc. personalo yra pasirengę skubiai evakuacijai ir gali pratęsti savo tarnybą žemyninėje dalyje, jei bus priimtas toks sprendimas.

15.54 val. Užimtas vienintelis Ukrainos povandeninis laivas

Virš vienintelio Ukrainos povandeninio laivo „Zaporožė“ iškelta Rusijos karinio jūrų laivyno vėliava, skelbia „RIA Novosti“. 1970-aisiais tarnybą pradėjęs laivas bus įtrauktas į Rusijos Juodosios jūros flotilės pajėgas, kurioms anksčiau priklausė trys povandeniniai laivai.

Pasak povandeninių laivų flotilės vado kapitono Anatolijaus Varočkino, pusė „Zaporožės“ įgulos narių, įskaitant kapitoną, atsisakė tarnauti rusų kariniame laivyne ir paliko laivą, kurio techninė būklė prasta.

15.42 val. Rusų kariai ruošiasi Belbeko bazės puolimui

Rusijos kariuomenės atstovai Belbeko bazės ukrainiečių padaliniui paskelbė ultimatumą: pasiduoti per valandą, kitaip laukia ataka.

Ukrainos gynybos ministerijos spaudos centro vadovas Vladyslavas Selezniovas savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad rusų kariuomenė apsupo dalinį, link karinės bazės juda Rusijos karinė technika. „Ruošiamės šturmui“, – parašė jis.

Pravda.com.ua praneša, kad Belbeko bazės teritorijoje buvo pastebėti ir rusų snaiperiai.

15.20 val. Šturmuota karinė bazė vakarų Kryme

Civiliniais drabužiais apsirengę žmonės šeštadienį šturmavo Ukrainos oro pajėgų bazę vakarų Kryme. Maždaug valandą atakas Novofiodorivkoje bandę atremti Ukrainos kariai galų gale buvo priversti pasiduoti ir atiduoti ginklus, praneša zn.ua.

Neginkluotų žmonių minia įsiveržė į bazę, esančią Novofiodorivkos miestelyje, ir pradėjo daužyti pastatų langus. Tuo metu ukrainiečiai kariai užsibarikadavo pastatuose ir mėtė dūminius užtaisus į įsibrovėlius nuo stogo. Anot naujienų agentūros UNIAN, Ukrainos gynybos ministerijos spaudos centro vadovas Vladyslavas Selezniovas 13 val. 14 min. parašė paskyroje tinkle „Facebook“, kad „šturmuojama Novofiodorivka“. Vėliau pridūrė, kad šturme dalyvauja „tituškos“.

„Ukrainos bazės personalas apmėtytas dūminiais užtaisais. Pilna dūmų. Mes atsitraukėme į štabo pastatą, „žali žmogeliukai“ stovi atokiau, stebi“, – pateikia V. Selezniovas vieno iš karių žodžius.

15. 10 val.Sulaikytas „Donbaso liaudies kariuomenės“ lyderis

Ukrainos saugumo tarnyba (UST) Donecke sulaikė vadinamosios Donbaso liaudies kariuomenės lyderį Michailą Čumačenką, nes jis įtariamas kėsinimusi į Ukrainos teritorinį vientisumą.

„UST teismo sprendimu Donecke sulaikė vadinamosios Donbaso liaudies kariuomenės lyderį M. Čumačenką ir pareiškė jam oficialų įtarimą rengimusi nusikaltimui – pagal Ukrainos Baudžiamojo kodekso 109-ąjį (veiksmai, kuriais siekiama jėga pakeisti ar nuversti konstitucinę santvarką ar užgrobti valstybės valdžią ) ir 110-ąjį (kėsinimasis į Ukraino teritorinį vientisumą ir nepriklausomybę ) straipsnius“, – sakoma šeštadienį paskelbtame UST spaudos centro pranešime.

Taip pat nurodoma, kad iš M. Čumačenkos paimta medžiaga, „kuri įrodo ketinimus per masinį renginį Donecke raginti dalyvius imtis neteisėtų veiksmų, – pavyzdžiui, jėga užimti srities valstybinės administracijos pastatą“. „Taip pat nustatyta, kad sulaikytasis ketino pasiskelbti „liaudies gubernatoriumi“, – pažymi UST.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi