Pasaulyje

2014.03.22 15:25

Rusija: ES sankcijos „atplėštos nuo realybės“

BNS2014.03.22 15:25

Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM) šeštadienį pareiškė, kad Europos Sąjungos penktadienį dėl Krymo paskelbtos sankcijos 12 Rusijos ir Krymo piliečių yra „atplėštos nuo realybės“.

Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM) šeštadienį pareiškė, kad Europos Sąjungos penktadienį dėl Krymo paskelbtos sankcijos 12 Rusijos ir Krymo piliečių yra „atplėštos nuo realybės“.

„Gaila, kad Europos (Vadovų) Taryba priėmė sprendimą, kuris yra atplėštas nuo realybės. Manome, kad laikas grįžti į pragmatišką mūsų šalių interesus tenkinančio bendradarbiavimo dirvą“, – sakė Rusijos URM atstovas Aleksandras Lukaševičius, atsakydamas į žiniasklaidos klausimą.

„Kartu suprantama, kad Rusijos pusė pasilieka sau teisę adekvačiai atsakyti į paskelbtą akciją“, – pabrėžė jis.

Anksčiau skelbta, kad kovo 20 dieną Europos Vadovų Taryba patvirtino papildomą sąrašą, kuriame minima 12 Rusijos ir Krymo pareigūnų, kuriems taikomos sankcijos. Šis sąrašas penktadienį publikuotas Briuselyje leidžiamame oficialiajame žurnale ir įsigalioja nuo paskelbimo dienos.

Maskva taip pat pažadėjo „veidrodiškai“ reaguoti ir į JAV ketvirtadienį paskelbtas papildomas sankcijas grupei aukštų pareigūnų bei bankui, kurio akcininkai yra Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinkos asmenys. Apie „veidrodinę“ reakciją į tai žurnalistams pasakė V. Putino atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Mes reaguosime kiekvieną kartą. Mes jau reagavome į pirmąsias (JAV) sankcijas. Dabar mes reaguosime dar ir į tas, žinoma. Jos be reakcijos neliks, – sakė D. Peskovas. – Mūsų nuomone, sankcijos visiškai netinkamos. Kiekvieną kartą mes atsakysime veidrodiškai“.

Nors keliomis valandomis anksčiau D. Peskovo komentarų V. Putinas sakė, kad Maskva kol kas neturėtų įvesti vizų Ukrainos piliečiams bei susilaikyti nuo sankcijų amerikiečiams.

„Kalbant tiek apie pirmąjį atvejį – Amerikos sankcijas, tiek apie antrąjį – Ukrainos vizų įvedimą, manau, turėtume kol kas susilaikyti nuo atsakomųjų žingsnių“, – Kremliaus spaudos tarnyba citavo V. Putino žodžius per Saugumo tarybos posėdį.

„Tai visų pirma susiję su visų režimu Ukrainai, nes jeigu mes įvestume vizų režimą Ukrainai, nukentėtų milijonai visiškai niekuo dėtų ukrainiečių, kurie ir taip gyvena neturtingai – dirbdami Rusijoje, uždirba nedidelius pinigus savo šeimų išlaikymui. Nereikia to daryti“, – sakė prezidentas.

Kalbėdamas per televiziją, V. Putinas taip pat pareiškė atsidarysiantis sąskaitą viename iš Rusijos bankų, tapusiame naujausių JAV sankcijų taikiniu.

Kitame Rusijos URM šeštadienio pranešime reiškiama viltis, kad sprendimas siųsti į Ukrainą Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) misiją padės išspręsti vadinamąją „Ukrainos vidaus krizę“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.