Pasaulyje

2014.03.21 16:57

Demaskavo skandalingąjį Rusijos žurnalistą

DELFI.lt2014.03.21 16:57

Ordino „Už nuopelnus Tėvynei“ kavalierių, informacijos agentūros „Rusija šiandien“ („Rosija segodnia“) vadovą TV žurnalistą Dmitrijų Kiseliovą kaltina ryšiais su JAV Valstybės departamentu.

Ordino „Už nuopelnus Tėvynei“ kavalierių, informacijos agentūros „Rusija šiandien“ („Rosija segodnia“) vadovą TV žurnalistą Dmitrijų Kiseliovą kaltina ryšiais su JAV Valstybės departamentu.

Jį demaskavo buvęs JAV ambasadorius Rusijoje Michaelas McFaulas, rašo newsru.com.

„D. Kiseliovas dalyvavo Valstybės departamento programoje. Jūsų „patriotai“ mėgsta kritikuoti Ameriką, o paskui pas mus ilsėtis. Kiek vizų išdavėme šiems žmonėms, kai dirbau ambasadoriumi“, – socialiniame tinklalapyje „Twitter“ rašė M. McFaulas.

Apie D. Kiseliovą prakalbo, kai buvęs ambasadorius su mikrotinklaraščių paslaugos vartotojais aptarinėjo naujos eros atėjimą Rusijos ir JAV santykiuose.

Atsakydamas į Maskvos Dūmos narės Liudmilos Stebenkovos priekaištą dėl 5 mlrd. dolerių, „oficialiai investuotų į perversmą Ukrainoje“, M. McFaulas priminė, kad L. Stebenova glaudžiai su juo dirbo ir „puikiai žino, ką amerikiečiai darė ir nedarė“.

O atsakydamas į Diplomatinės mokyklos dėstytojo Sergejaus Kostiajevo pastabą apie tai, kad „Dmitrijus Kiseliovas irgi kažkada buvo adekvatus žmogus, o dabar pakrypo į propagandą“, – pranešė, kad D. Kiseliovas dalyvavo Valstybės departamento programoje.

Vartotojai priminė M. McFaului ir D. Kostiajevui, kad jie irgi dalyvavo D. Kiseliovo TV laidoje.

Kaip išsiaiškino vartotojas Slon, Dmitrijus Kiseliovas 2010 m. vyko į JAV pagal Valstybės departamento programą, pagal kurią buvo apmokėtos visos su kelione susijusios išlaidos.

Pats „Rusija šiandien“ atstovas į prašymą pakomentuoti kaltinimus reagavo gana skausmingai. „Prašau man daugiau neskambinti. Visam laikui, visam gyvenimui, prašau“, – pareiškė jis.

D. Kiseliovas – vienas iš „ryškiausių ir agresyviausių“ JAV kritikų rusų televizijoje, primena leidinys. Praėjusį sekmadienį jis netgi pagrasino paversti JAV radioaktyviais pelenais ir išsamiai papasakojo apie rusų branduolinį potencialą.

Anksčiau D. Kiseliovą jau kaltino dėl tam tikro nenuoseklumo. Pasiūlęs deginti homoseksualų širdis jis kažkodėl su šeima išvyko į seksualinių mažumų sostinę Amsterdame, dėl ko buvo nemažai juokauta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.