Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.21 12:38

Maidane žmones žudę snaiperiai – Ukrainos piliečiai

15min.lt 2014.03.21 12:38

Ukrainos generalinė prokuratūra nustatė snaiperių, kurie žudė protestuotojus Maidane, asmenybes. Apie tai pranešė Ukrainos generalinis prokuroras Olehas Machnickis.

Ukrainos generalinė prokuratūra nustatė snaiperių, kurie žudė protestuotojus Maidane, asmenybes. Apie tai pranešė Ukrainos generalinis prokuroras Olehas Machnickis.

„Maidane šaudžiusių snaiperių asmenybės nustatytos. Negaliu pasakyti jų pavardžių, bet jos žinomos. Kol kas nustatėme, kad žmones šaudė tik Ukrainos piliečiai“, – pareiškė jis. Įtariamųjų pavardės neatskleidžiamos tyrimo sumetimais.

Vasario 20 d. žurnalistai Kijeve nufotografavo ginkluotus žmones, kurie centre šaudė į žmones. Liudininkai snaiperius matė ant Ministrų tarybos pastato, viešbutyje „Ukraina“, Instituto ir Banko gatvėse. Keli protestuotojai buvo nušauti netoli Hruševskio gatvės. Tą dieną, oficialiais duomenimis, Kijevo centre žuvo 39 žmonės. Jie buvo nužudyti šūviais į galvas ir krūtines. Iš viso per protestus žuvo daugiau nei 100 žmonių.

Aukščiausiosios Rados deputato Genadijaus Moskalio duomenimis, prie protestuotojų žudynių gali būti prisidėjęs specialusis būrys, įsteigtas buvusio Ukrainos vidaus kariuomenės vado Stanislavo Šuliako.

Ukrainos generalinė prokuratūra skuba ištirti snaiperių bylą, nes Rusija tarptautinėse organizacijose skleidžia melą, jog snaiperius galėjo pasamdyti prezidentą Viktorą Janukovyčių privertusi bėgti opozicija.

Dar anksčiau Generalinė prokuratūra pareiškė, kad ši versija yra prasimanymas.

Taip pat būta įtarimų, kad snaiperiai galėjo būti atvykę iš kitos šalies, pirmiausia – Rusijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi