Pasaulyje

2014.03.21 15:21

V. Putinas pasirašė įstatymus, kuriais užbaigiama Krymo aneksija

ELTA, BNS2014.03.21 15:21

Rusijos Dūmos Federacijos Taryba vienbalsiai patvirtino Ukrainos Krymo pusiasalio prijungimą prie Rusijos Federacijos, praneša BBC.

Rusijos Dūmos Federacijos Taryba vienbalsiai patvirtino Ukrainos Krymo pusiasalio prijungimą prie Rusijos Federacijos, praneša BBC.

Už sprendimą vieningai balsavo visi 155 Federacijos Tarybos nariai.

Toks pats žingsnis neseniai buvo padarytas ir žemesniuosiuose Dūmos rūmuose – Federaliniame Susirinkime. Teisinis pusiasalio prijungimo procesas bus baigtas, kai dokumentą penktadienį pasirašys Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

ITAR-TASS skelbia, kad naujuoju konstituciniu teisės aktu bus sukurti du federacinio statuso subjektai – Krymas Autonominė Respublika ir Sevastopolio miestas. Rusų, ukrainiečių ir Krymo totorių kalbos pripažintos oficialiomis Krymo autonomijos kalbomis.

Prisijungimo prie Rusijos sutartis buvo pasirašyta kovo 18 dieną.

Vėliau penktadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymus dėl Krymo ir Sevastopolio prisijungimo prie Rusijos ir dviejų naujų Rusijos regionų suformavimo, ignoruodamas tarptautinės bendruomenės poziciją, kad strategiškai svarbus Juodosios jūros pusiasalis yra Ukrainos dalis. V. Putinas taip pat paskyrė atstovą Krymo federalinei apygardai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.