Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.21 08:57

Rusija pažadėjo nepulti rytinės Ukrainos

BNS 2014.03.21 08:57

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, ketvirtadienį kalbėdamasis telefonu su JAV gynybos sekretoriumi Chucku Hageliu , pažadėjo, kad Maskva nepuls rytinės Ukrainos.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, ketvirtadienį kalbėdamasis telefonu su JAV gynybos sekretoriumi Chucku Hageliu , pažadėjo, kad Maskva nepuls rytinės Ukrainos.

Ch. Hagelis išsakė susirūpinimą dėl Rusijos pajėgų judėjimo, tačiau S. Šoigu patikino, kad „kariai, kuriuos jis sutelkė palei sieną, tik dalyvauja pratybose ir neketina kirsti sienos su Ukraina. Jie nevykdys jokių agresyvių veiksmų“, – Pentagono atstovas kontradmirolas Johnas Kirby sakė žurnalistams.

JAV gynybos sekretorius taip pat klausė, kiek tęsis tos karinės „pratybos“, tačiau S. Šoigu „nenurodė aiškaus laikotarpio“, pridūrė J. Kirby.

Atstovas sakė, kad Rusijos gynybos vadovas pažadėjo, kad Maskva nesiųs pajėgų į Ukrainos rytus, o Ch. Hagelis „tikisi, kad jis laikysis šių žodžių“.

Vašingtonas vis labiau nerimaudamas stebi Rusijos pajėgų telkimą prie Ukrainos rytinių sienų po Maskvos karinės intervencijos Kryme.

Maskvos pažadas Vašingtonui nuskambėjo tuo metu, kai Ukraina perspėjo, jog ji atsakys karine jėga, jeigu Rusija mėgins užgrobti rytinius regionus, kuriuose gyventojų daugumą sudaro rusakalbiai.

NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas trečiadienį sakė, kad Aljansas susirūpinęs, jog okupavusi ir aneksavusi Krymą, Rusija gali veržtis į Rytų Ukrainą.

Tuo tarpu Ch. Hagelis dar kartą paragino Rusiją mažinti įtampą ir atkurti Ukrainos teritorinį vientisumą.

Paklaustas, ar Pentagono vadovas paskambino S. Šoigu dėl gausėjančių Rusijos pajėgų netoli Ukrainos sienų, J. Kirby sakė: „Manau, kad tai paskatino daugelis dalykų – taip, dėl to, kad jie toliau stiprino (pajėgas), o mes nebuvome įsitikinę, ar aiškiai numanome jų ketinimus.“

Jis pridūrė, kad Ch. Hagelis atsižvelgė į Rusijos kariuomenės buvimą Kryme, „ataką“ prieš Ukrainos karinių jūrų pajėgų būstinę, vieno ukrainiečio kariškio žūtį ir nuogąstavimus, išsakytus Ukrainos gynybos ministro.

„Tai buvo ilgas pokalbis, trukęs apie valandą. Manau, sąžininga sakyti, kad kai kada jis buvo tiesmukas“, – aiškino J. Kirby.

Abu lyderiai sutiko toliau palaikyti dialogą, nors išlieka įtampa, pridūrė atstovas.

JAV prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį paskelbė naujas baudžiamąsias priemones Maskvai dėl Krymo aneksijos, tuo tarpu Rusija atsakė paskelbdama sankcijas devyniems JAV pareigūnams.

Vystantis didžiausiai Rytų ir Vakarų santykių krizei nuo Šaltojo karo pabaigos, B. Obama atmetė galimybę panaudoti karinę jėgą Ukrainoje, tačiau žadėjo izoliuoti Maskvą diplomatinėmis priemonėmis ir sankcijomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi