Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.21 08:09

Australija atnaujino dingusio Malaizijos lainerio paieškas atokiame vandenyno rajone

BNS 2014.03.21 08:09

Australija penktadienį atnaujino dingusio Malaizijos lainerio numanomų nuolaužų paiešką atokioje audringoje Indijos vandenyno dalyje, tikėdamasi, kad orai pagerės.

Australija penktadienį atnaujino dingusio Malaizijos lainerio numanomų nuolaužų paiešką atokioje audringoje Indijos vandenyno dalyje, tikėdamasi, kad orai pagerės.

Praėjus beveik dviem savaitėms po oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH370 lėktuvo dingimo iš civilinių radarų ekranų, kai laineris skrido virš Pietų Kinijos jūros, ieškotojų dėmesys nukrypo į atokią vandenyno teritoriją už 2,5 tūkst. į pietvakarius kilometrų nuo Perto.

Neryškiose palydovo padarytose nuotraukose matėsi du plūduriuojantys objektai, iš kurių didžiausias buvo apie 24 metrų skersmens. Australija ir Malaizija sakė, kad tie radiniai yra „įtikinamos“ užuominos.

Penktadienį paieškų operacijose dalyvavo penki lėktuvai trys Australijos oro pajėgų „P-3 Orion“, vienas JAV karinių jūrų pajėgų „P-8 Poseidon“ ir civilinis lėktuvas „Bombardier Global Express“.

Paieškos stringa, nes jų teritorija yra toli nuo Australijos vakarinių krantų, todėl lėktuvai gali naršyti vandenyną tik apie dvi valandas, prieš pasukdami atgal į Pertą.

Vienas Norvegijos automobilių keltas jau atplaukė į minėtą teritoriją ir prisidėjo prie paieškų, tačiau Australijos karinių pajėgų laivas „HMAS Success“, kuris galėtų iškelti nuolaužas iš vandens, tą vietą pasieks tik po kelių dienų.

Aptiktų objektų paieškas apsunkina nepalankūs orai. Australijos meteorologijos biuras pranešė, kad penktadienį liūtys liovėsi, tačiau tęsėsi dulksna, tvyrojo žemi debesys, o matomumas buvo prastas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi