Naujienų srautas

Pasaulyje2012.08.23 12:31

JAV planuoja naują priešraketinės gynybos skydą Azijoje

LRT.lt 2012.08.23 12:31

Jungtinės Valstijos ketina kurti naują priešraketinės gynybos skydą Azijoje, kad apsisaugotų nuo Šiaurės Korėjos keliamų grėsmių ir atsvertų augančius Kinijos raketinius pajėgumus. 

Jungtinės Valstijos ketina kurti naują priešraketinės gynybos skydą Azijoje, kad apsisaugotų nuo Šiaurės Korėjos keliamų grėsmių ir atsvertų augančius Kinijos raketinius pajėgumus.

Gynybinę sistemą galėtų sudaryti nauja radarų sistema pietryčių Japonijoje, kita galbūt bus įrengta Pietryčių Azijoje, praneša „The Wall Street Journal“.

Tokios naujienos paskelbtos po to, kai neįvardintas JAV pareigūnas „Jane`s Defence Weekly“ pareiškė, kad Kinijos Liaudies išlaisvinimo armija liepos 24 dieną išbandė tarpžemyninę balistinę raketą, galinčią pasiekti bet kurį Jungtinių Valstijų miestą.

Raketa „DF-41“ gali nešti dešimt atskirtų branduolinių galvučių, kurių kiekvieną galima užprogramuoti taip, kad smogtų vis kitam taikiniui, pranešė leidinys.

Pentagonui nerimą taip pat kelia nauja Kinijos kuriama priešlaivinė raketa, galinti smogti JAV Ramiojo vandenyno laivynui.

Raketos, galinčios nuskrieti 1,5 tūkst. kilometrų, turi užtikrinti, kad JAV laivai nepriartėtų prie Pietų Kinijos jūros.

JAV gynybos pareigūnai „The Wall Street Journal“ teigė, kad pagrindiniu priešraketinio skydo elementu būtų galingas išankstinio perspėjimo radaras, vadinamas „X-Band“, kurį norima įrengti pietinėje Japonijos saloje. Dėl to jau tariamasi su japonais.

Naujasis „X-Band“ papildytų jau veikiantį radarą, šiaurės Japonijoje įrengtą 2006 metais, o trečiąjį norima įkurdinti Pietryčių Azijoje.

Ši radarų arka aprėptų Šiaurės Korėją, Kiniją ir galbūt net Taivaną. Kinija šiuo metu turi daugiau kaip tūkstantį raketų, nukreiptų į Taivaną, ir greičiausiai iš visų jėgų priešinsis bet kokiam JAV įsikišimui.

Japonijos gynybos ministerijos atstovai situaciją komentuoti atsisakė. Pentagono atstovas laikraščiui teigė, kad Šiaurės Korėja yra didžiausia grėsmė, kuri „lemia mūsų sprendimus dėl priešraketinės gynybos“. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi