Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos pasieniečiai ir kiti kariškiai palieka Krymą

Ukrainos pasieniečiai pradėjo trauktis iš Rusijos pajėgų kontroliuojamo Krymo į žemyninę Ukrainos teritoriją, ketvirtadienį pranešė vienas aukšto rango pareigūnas.

Ukrainos pasieniečiai pradėjo trauktis iš Rusijos pajėgų kontroliuojamo Krymo į žemyninę Ukrainos teritoriją, ketvirtadienį pranešė vienas aukšto rango pareigūnas.

„Pradėjome palaipsniui perdislokuoti mūsų pareigūnus į Chersono ir Mykolajivo regionus“, – valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo pavaduotojas Pavlo Šyšolinas sakė per spaudos konferenciją, pridurdamas, kad valstybė ketina paremti iš Krymo išvažiavusių pasieniečių šeimas.

Pasak jo, karinio jūrų laivyno kariškiai perkelti į Mariupolį ir Odesą. P. Šyšolinas dar sakė, kad pusiasalį taip pat paliko jau apie tūkstantis civilių.

Jis pranešė, kad pasieniečiai jau kelias dienas kontroliuoja įvažiavimą į Chersono ir Zaporožjės sritis iš Krymo, taip pat ir išvažiavimą; tikrinamos visos transporto priemonės, taip pat ir traukiniai. P. Šyšolinas pažymėjo, kad į Ukrainos žemyninę dalį atvyko apie tūkstantis žmonių, kurie buvo priversti tai daryti.

20.38 val. Rusų pajėgos Kryme užėmė tris ukrainiečių karo laivus

Rusų kariai ketvirtadienį Kryme užėmė tris Ukrainos karo laivus, pranešė Ukrainos karinio jūrų laivyno pareigūnas. Ukrainos kariškių Kryme atstovas Vladyslavas Selezniovas sakė, kad rusų kariai puldami Sevastopolio uoste esančią korvetę „Ternopol“ panaudojo garsines granatas.

Kitoje prieplaukoje iškelta rusų trispalvė ir Rusijos karinio laivyno vėliava – ten stovi inkarus išmetusios dvi ukrainiečių korvetės; vėliavos reiškia, kad jas yra užėmę rusų kariai. Abiejų korvečių „Lutsk“ ir „Khmelnitsky“ laivagaliuose nėra iškeltų vėliavų. „Matyt, nuėmę šių laivų vėliavas rusai neiškėlė savųjų“, – pažymėjo V. Selezniovas.

Ukrainos kariniame jūrų laivyne tarnauja apie 14500 žmonių, nurodoma Ukrainos gynybos ministerijos tinklalapyje; dauguma jų dislokuota Kryme.

19.10 val. Lavrovas pareiškė JAV sekretoriui Kerry: Rusija Krymo neatsisakys

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pasakė JAV valstybės sekretoriui Johnui Kerry, kad Maskva nekeis savo sprendimo dėl Ukrainos Krymo pusiasalio inkorporavimo į Rusiją.

„S. Lavrovas pabrėžė, kad sprendimas suvienyti Krymą ir Rusiją, išreikštas absoliučios jo gyventojų daugumos, nėra peržiūrėtinas ir turi būti gerbiamas“, – nurodė Užsienio reikalų ministerija.

Rusijos žemieji parlamento rūmai – Valstybės Dūma – ketvirtadienį ratifikavo Krymo inkorporavimo į Rusijos teritoriją sutartį ir priėmė atitinkamus papildomus dokumentus; dabar laukiama, kad aukštieji parlamento rūmai – Federacijos Taryba – patvirtins juos penktadienį. Sovietų Sąjungos laikais Krymas priklausė Rusijai iki 1954 metų.

17.09 val. V. Žirinovskis po Krymo aneksijos: Rusija turi „judėti toliau“

LDPR lyderis Vladimiras Žirinovskis sako, kad Rusija neapsiribos Krymo aneksija ir turi „judėti toliau“. Kaip praneša „Unian“ korespondentas iš Rusijos, taip jis sakė prieš balsavimą dėl Krymo prijungimo prie Rusijos.

„Komiteto vadovas sako, kad Krymo sausumos siena (su Ukraina) nustatyta visam laikui. Klystate, priešingai – mums ši valstybinė siena nereikalinga. Mums reikia judėti toliau, daryti „visam laikui“ anksti“, – sakė V. Žirinovskis, aidint rusų parlamentarų aplodismentams.

„Jei sakome visam laikui, reiškia paliksime milijonus rusų Donbase, Chersone, Nikolajive, Dniepropetrovske, Luhanske, Zaporožėje, Odesoje. Gabalėlį paėmė, o tie rusai tegu žūsta“, – sakė jis.

Anksčiau NVS reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis, pateikdamas šiuos dokumentus, pareiškė, kad „Susitarimas dėl Krymo Respublikos priėmimo į Rusijos Federaciją ir naujų subjektų sukūrimo“ ketvirtame straipsnyje įtvirtina, kad sausumos siena tarp Krymo ir Ukrainos „nuo šiol ir visada“ yra valstybinė Rusijos siena. „Taigi turime visiškai aiškiu pakeitimus politiniame pasaulio žemėlapyje“, – pareiškė L. Sluckis.

17.00 val. Kryme visi Novoozerno bazės kariai atsisakė prisiekti Rusijai

Ukrainos karinio jūrų laivyno bazės Novozoerno gyvenvietėje Krymo vakaruose personalas atsisakė tarnauti Rusijos ginkluotosiose pajėgose ir išvyko iš karinės bazės, pranešama UNIAN tinklalapyje. Šią naujieną savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė Ukrainos gynybos ministerijos spaudos centro Kryme viršininkas Vladyslavas Selezniovas.

Ketvirtadienio rytą Rusijos Juodosios jūros laivyno atstovai pateikė šios karinės bazės personalui ultimatumą – iki 12 val. apsispręsti: ar nori kariai pereiti tarnauti į Rusijos pajėgas, ar ne. „12 val. buvo nurodyta rikiuotis dalinio aikštėje. Visiems nenorintiems tarnauti Rusijos pajėgose pasiūlyta išvykti iš dalinio, kiti turėjo likti aikštėje. Ukrainos kariams išsirikiavus, nuskambėjo Ukrainos himnas, paskui maršas „Slavės atsisveikinimas“. Aidint maršui, karinio dalinio personalas visa sudėtimi pasitraukė iš dalinio teritorijos“, – parašė V. Selezniovas.

16.25 val. Rusija stiprins savo karines pajėgas Kryme, norėdama apsisaugoti nuo galimų grėsmių

Rusija sustiprins savo karines pajėgas Kryme, siekdama apsisaugoti nuo išorinių grėsmių, cituodama gynybos viceministrą Jurijų Borisovą ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Itar-TASS“.
 
„Pusiasalyje būtinai reikės sukurti karinę infrastruktūrą, kad Krymas būtų vertas Rusijos Federacijos atstovas ir būtų apsaugotas nuo visų galimų įsibrovimų“, – sakė jis.

15.58 val. Rusijos žemieji rūmai patvirtino Krymo aneksijos sutartį

Rusijos Valstybės Dūma ketvirtadienį didžiąją balsų dauguma pritarė Krymo aneksijos sutarčiai, žengdama dar vieną žingsnį šio Juodosios Jūros pusiasalio prijungimo prie Rusijos Federacijos procese.

Antradienį prezidento Vladimiro Putino pasirašytos sutarties ratifikavimą užbaigs Federacijos Taryba, arba aukštieji rūmai, kurie dėl jos balsuos penktadienį.

Už šio dokumento ratifikavimą balsavo 443 Valstybės Dūmos deputatai, ir tik vienas buvo prieš.

Valstybės Dūmos pirmininkas Sergejus Naryškinas padėkojo kolegoms už atliktą darbą – balsavimą už sutarties ratifikavimą ir už įstatymą dėl dviejų naujų subjektų Rusijoje sukūrimo; jis dar pasveikino Krymo ir Sevastopolio gyventojus „šių dviejų istorinių dokumentų priėmimo“ proga.

15.48 val. Rusijos užsienio reikalų ministras paragino deputatus ratifikuoti Krymo sutartį

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį Valstybės Dūmai pateikė Krymo aneksijos sutartį ir paragino įstatymų leidėjus pritarti šio Ukrainos regiono prijungimui prie Rusijos Federacijos. Neilgai trukus, Rusijos žemieji parlamento rūmai pritarė šiai sutarčiai, kurią antradienį pasirašė prezidentas Vladimiras Putinas, o jos ratifikavimą užbaigs Federacijos Taryba, arba aukštieji rūmai, kurie dėl jos balsuos penktadienį.

„Esu įsitikinęs, kad šių dokumentų priėmimas bus lemiamas taškas daugianacionalinių Krymo ir Rusijos tautų likime, kurias sieja glaudūs istorinio solidarumo ryšiai“, – kalbėjo S. Lavrovas Valstybės Dūmoje. Apibūdindamas Krymo aneksiją kaip būtinybę apginti ten gyvenančius etninius rusus, jis pareiškė: „Iki šios dienos tęsiasi įstatymų nepaisymas, vyksta kasdieniai nacionalistų, antisemitų ir kitų ekstremistų, nuo kurių priklauso naujoji (Ukrainos) valdžia, išpuoliai“.

„Toks šių tautų sujungimas į vieną valstybę skatins jų gerbūvį ir klestėjimą bei pasitarnaus Rusijos interesams“, – pridūrė ministras.

15.14 val. Ukraina pirma nepradės prekybos karo su Rusija, sako pasiuntinys

Ukraina pirmoji nepradės prekybos karo su Rusija ir tikisi, kad Pasaulinė prekybos organizacija (PPO) išspręs bet kokius konfliktus, kuriuos inicijuotų Rusija, ketvirtadienį pareiškė Ukrainos ambasadorius Ženevoje per spaudos konferenciją.

„Manau, kad jie neapsiribos karine intervencija. Prie jos jie pridės garsiuosius prekybos karus, kuriuos pradės su Ukraina. Jie turi didelę patirtį tame reikale“, – sakė Jurijus Klymenka. Pasak jo, abi šalys yra priklausomos nuo tarpusavio prekybos ryšių, bet prekyba buvo tapusi Ukrainos ir Rusijos trinties tašku dar prieš Krymo krizę, dėl kurios abi šalys pastarosiomis savaitėmis atsidūrė ant karo slenksčio.

Rusija blokavo ukrainietiškų prekių importą praėjusį rugpjūtį, kai pradėjo daug laiko reikalaujantį krovinių iš Ukrainos patikrinimą muitinėse, prisiminė ambasadorius. Abi šalys apsikeitė prekybos suvaržymais – Ukraina apribojo automobilių importą iš Rusijos, o Rusija atsakė tuo pačiu Ukrainoje pagamintiems šokolado ir stiklo gaminiams.

Praėjusią liepą Rusija paskelbė radusi kancerogeninių medžiagų Ukrainos kompanijos „Roshen“ konditerijos gaminiuose ir uždraudė jų importą. Ketvirtadienį Ukrainos vyriausybė pranešė, kad Rusijos riaušių policija perėmė „Roshen“ gamyklą Rusijos Lipecko mieste. Pasak J. Klymenkos, dabar Ukrainai labiau nei anksčiau svarbi jos narystė PPO ir ji pasinaudos pasaulinės organizacijos nuostatomis, kad apgintų savo nacionalinius interesus.

„Mes nuoširdžiai tikime šios organizacijos galimybėmis. Ir manome, kad ši organizacija ateityje mums padės surasti civilizuotą būdą prekybos konfliktams, visų pirma su Rusijos Federacija, išspręsti“, – pareiškė jis.

„Esame labai suinteresuoti turėti normalius prekybinius santykius su Rusija, mes siekiame išplėsti juos“, – sakė J. Klymenka, nors pridūrė linkstąs manyti, jog Rusija apribos prekybą po Krymo aneksijos.

14.53 Ukrainos vyriausybė planuoja evakuoti savo piliečius iš Krymo

Ukrainos vyriausybė parengs evakuacijos planus šalies piliečiams, norintiems palikti Rusijos aneksuojamą Krymą, trečiadienį pranešė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Andrijus Parubijus.

Ministrų „kabinetas parengs evakuacijos planus civiliams gyventojams, nenorintiems likti okupuotoje Krymo autonominės respublikos teritorijoje“, jis sakė per spaudos konferenciją po Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos posėdžio.

14.38 val. Ukraina išdavė valstybės turto grobstymu įtariamo milijonieriaus Kurčenkos arešto orderį

Ukrainos generalinis prokuroras ketvirtadienį pranešė išdavęs orderį suimti energetikos bendrovės „Vetek“ valdybos pirmininką Serhijų Kurčenką, įtariamą valstybės turto grobstymu. Prokurorai nurodė, kad multimilijonieriaus S. Kurčenkos, kurio pramonės imperija sparčiai išaugo, kai šaliai vadovavo dabar jau nuverstas prezidentas Viktoras Janukovičius, verslo veikla padarė 1 mlrd. grivinų (apie 245 mln. litų) žalą valstybės iždui.

„Ukrainos generalinis prokuroras paskelbė Serhijų Kurčenką įtariamuoju dėl valstybės turto grobstymo valstybinėje bendrovėje „Ukrgasdobyčia“ kartu su kitais asmenimis“, – sakoma generalinės prokuratūros pranešime.

S. Kurčenka anksčiau šį mėnesį buvo įtrauktas į asmenų, kuriems taikomos Europos Sąjungos (ES) sankcijos, sąrašą, tačiau verslininkas teigė, jog tas žingsnis buvo „nesusipratimas“. Vietos žiniasklaida pranešė, kad S. Kurčenka vasarį išvyko iš Ukrainos nežinoma kryptimi.

13:26 val. V. Putinas nurodė pripažinti į Rusijos pusę pereinančių Ukrainos kariškių laipsnius

Vladimiras Putinas ketvirtadienį pasirašė gynybos ministro Sergejaus Šoigu pasiūlytą įsaką, įpareigojantį pripažinti Ukrainos kariškių, norinčių pereiti tarnauti į Rusijos karines pajėgas, laipsnius ir išsilavinimą.

12:45 val. Rusija galbūt ruošiasi invazijai į kitus Ukrainos regionus, sako šalies ambasadorius

Tikėtina, kad Rusija ruošiasi tolesnei karinei invazijai į Ukrainos teritoriją, ketvirtadienį pareiškė Ukrainos ambasadorius prie Jungtinių Tautų (JT) Ženevoje

„Esama ženklų, kad Rusija ruošiasi surengti didelio masto karinę intervenciją Ukrainos rytuose ir pietuose“, – ambasadorius Jurijus Klymenka sakė diplomatams per pasitarimą dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

Rusijos karių ir prorusiškų vietos savigynos būrių judėjimas maždaug Belgijos dydžio Krymo pusiasalyje, kuriame gyventojų daugumą sudaro rusakalbiai, buvo beveik netrikdomas, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas gavo parlamento leidimą naudoti ginkluotąsias pajėgas kaimyninėje šalyje, kurioje vasario 22-ąją buvo nuverstas Kremliaus palaikomo prezidento Viktoro Janukovyčiaus režimas.

Rusijai aneksavus Krymą, Kijevo naujieji lyderiai ir jų sąjungininkai Vakarų šalyse dabar baiminasi, kad V. Putinas nusitaikė į Ukrainos rytinius regionus, kuri taip pat gyvena daug rusakalbių, tęsdamas savo kampaniją, kurios tikslas – „apginti“ tėvynainius kaimyninėje šalyje.

Pasak J. Klymenkos, Rusijos pajėgų telkimas prie Chersono regiono, esančio į šiaurę nuo Krymo, rodo, kad planuojamas įsiveržimas. Diplomatas taip pat citavo nepatvirtintus pranešimus, kad Rusų kariai minuoja tą teritoriją.

J. Klymenka pridūrė, kad Ukrainos saugumo tarnybos sulaikė asmenų, turinčių Rusijos saugumo tarnybos pažymėjimus, esą kursčiusių neramumus šalies rytinėje ir pietinėje dalyje.

„Ukraina ir Ukrainos liaudis pasiruošusios ginti savo tėvynę visomis būtinomis priemonėmis“, – pabrėžė J. Klymenka, tačiau pridūrė, kad „šiuo metu esame ištikimi taikiam sprendiniui“.

„Teisės į savigyną panaudojimas Ukrainai būtų kraštutinė priemonė“, – sakė jis.

Ambasadoriaus pareiškimą palaikė daugelis kitų ambasadorių, tačiau ginčijo vienas Rusijos diplomatas, kuris perskaitė iš anksto parengtą pranešimą, teisinantį iki šiol Rusijos vykdytus veiksmus Ukrainos teritorijoje, įskaitant faktinę Krymo aneksiją.

12:14 val. Atsistatydino Ukrainos ambasadorius NVS

Ukrainos ambasadorius Nepriklausomų Valstybių Sandraugai (NVS) Ivanas Bunečko atsistatydino iš organizacijos nuolatinių atstovų tarybos.

12:10 val. Ukraina kovos dėl Krymo išvadavimo, sako parlamentas

Kijevas niekada nepripažins Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir kovos dėl to strategiškai svarbaus Juodosios jūros pusiasalio „išvadavimo“, sakoma ketvirtadienį Ukrainos parlamento priimtoje rezoliucijoje.

„Ukrainos liaudis niekada ir jokiomis sąlygomis nenutrauks kovos dėl Krymo išvadavimo nuo okupantų, kad ir kokia sunki ji būtų“, – sakoma rezoliucijoje „Dėl kovos už Ukrainos išvadavimą“, kurios projektą pateikė laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas.

Aukščiausioji Rada taip pat kreipiasi į tarptautinę bendruomenę, prašydama susilaikyti nuo Krymo Respublikos pripažinimo.

12:00 val. A. Merkel: ES dėl Ukrainos taikys sankcijas didesnei žmonių grupei

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ketvirtadienį sakė, kad Europos Sąjungos (ES) lyderiai išplės sąrašą žmonių, kuriems dėl Ukrainos krizės bus taikomi kelionių draudimai ir turto įšaldymas.

„Per Europos Vadovų Tarybos (susitikimą), kuris prasideda šiandien, Europos Sąjungos valstybių ir vyriausybių vadovai paskirs tolesnes antrosios fazės sankcijas, dėl kurių susitarėme prieš dvi savaites“, – sakė A.Merkel Bundestagui – žemiesiems parlamento rūmams.

11:21 val. Ukraina „neskubės“ įvesti vizas Rusijos piliečiams

Ukraina neskubės įvesti vizų režimą Rusijos piliečiams, atsakydama į Maskvos vykdomą Krymo pusiasalio atplėšimą, ketvirtadienį pareiškė premjeras Arsenijus Jaceniukas.

10:45 val. Kryme pradedami išduoti Rusijos pasai

Krymui prisijungus prie Rusijos Federacijos, pusiasalyje pradedami išduoti rusiški pasai. „Visi Krymo gyventojai, kurie kreipsis į žinybas, gaus pasus, nes jie nuo vakar (antradienio) yra Rusijos Federacijos piliečiai“, – trečiadienį agentūrai „Interfax“ sakė migracijos tarnybos vadovas Konstantinas Romodanovskis.

09:54 val. Taktinės grupės „Krym“ vadovybė ruošiasi šturmui.

Apie tai savo paskyroje „Facebook“ praneša Karinių ir politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas.

09:45 val. Krymo valdžia paleido suimtą Ukrainos karinių jūrų pajėgų vadą

Krymo valdžia paleido Ukrainos karinių jūrų pajėgų vadą Serhijų Haiduką, kuris buvo suimtas per prorusiškų pajėgų reidą į vieną ukrainiečių karinę bazė tame separatistiniame pusiasalyje, pranešė Ukrainos laikinasis prezidentas.

09:18 val. A. Turčynovas nepasiduoda: Krymas buvo, yra ir bus Ukrainos sudėtyje

09:12 val. Rusija ir JAV įtemptame Saugumo Tarybos susitikime apsikeitė grasinimais dėl Ukrainos

09:01 val. Kryme išlaisvinti įkaitai

Kryme paleisti įkaitais laikyti ukrainiečiai – visuomenės aktyvistai ir kariai. Tokią informaciją UNIAN suteikė „Radio Svoboda“ korespondentas.

Sergejus Kovalskis teigia, jog prie administracinės Krymo ir Ukrainos Chersono srities sienos prie Čongaro kaimo į laisvę buvo paleisti Anatolijus Kovalskis ir Andrejus Ščekunas.

Apie įkaitų paleidimą savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ parašė ir Aukščiausiosios Rados deputatas Anatolijus Gricenka. Jo sūnus, Automaidano aktyvistas Aleksejus Gričenka, buvo vienas iš asmenų, kuriuos sulaikė neteisėtos Krymo valdžios žmonės.

09:00 val. B. Obama atmeta karinį įsikišimą Ukrainoje

JAV prezidentas Barackas Obama atmetė amerikiečių karinių pajėgų įsikišimą į konfliktą Ukrainoje ir dar kartą pabrėžė diplomatinio dialogo svarbą tarp Maskvos, Kijevo ir Vašingtono, rašo „Reuters“.

„Mes neketiname imtis karinių veiksmų Ukrainoje, – interviu KNSD televizijai metu kalbėjo prezidentas. – Nereikia provokuoti tikro karo su Rusija“.

08:42 val. Rusija žada šia savaitę baigti visas teisines Krymo prijungimo procedūras

Visos teisinės procedūros, reikalingos Krymo inkorporavimui į Rusijos Federaciją, bus atliktos iki šios savaitės pabaigos, ketvirtadienį pranešė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas – praėjus dviem dienoms po to, kai prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė sutartį dėl to Ukrainos regiono prijungimo.

08:20 val. Ukraina surengs karines pratybas su JAV ir Britanija

Ukraina surengs bendras karines pratybas su Jungtinėmis Valstijomis ir Didžiąja Britanija – šalimis, kurios kartu su Rusija pasirašė 1994 metų Budapešto memorandumą, trečiadienį pranešė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Andrijus Parubijus. Jis neatskleidė daugiau detalių.

08:01 val. Ukraina įveda vizų režimą Rusijai

Ukrainos saugumo vadovas trečiadienį pareiškė davęs nurodymą užsienio reikalų ministerijai įvesti vizas rusams, reaguojant į Kremliaus pastangas prisijungti Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį.

07:50 val. Ukraina planuoja atsitraukimą iš Krymo, sako saugumo tarybos vadovas

Ukrainos saugumo vadovas trečiadienį vakare nurodė, kad Kijevas planuoja evakuoti savo karius ir jų šeimas iš Krymo, Rusijai ruošiantis prisijungti tą strategiškai svarbų pusiasalį.

„Kuriame veiksmų planą, kuris mums leis greitai ir veiksmingai perkelti ne vien karius, bet, visų pirma, Kryme esančius jų šeimų narius, į žemyninę Ukrainą“, – Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovas Andrijus Parubijus sakė per televizijos transliuotą spaudos konferenciją.

07:19 val. J. Tymošenko grįžo į Ukrainą

Buvusi  Ukrainos premjerė Julija Tymošenko grįžo iš Berlyno, kuriame gydėsi vienoje iš klinikų.  Apie tai ji paskelbė socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje.

„Aš grįžau. Visomis šio žodžio prasmėmis. Ačiū visiems, kurie palaikė ir kovojo ir užjaučiu visus, kurie nelaukė“ – rašė J. Tymošenko.

07:00 val. Rusijos gynybos ministras paragino paleisti S. Haiduką

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu paragino Krymo valdžią paleisti Ukrainos karinių jūrų pajėgų vadą S. Haiduką, kurį prokuratūra laikinai sulaikė Sevastopolyje. Apie tai pranešė Rusijos Gynybos ministerija. „Šoigu kreipėsi į Krymo Respublikos vadovybę, prašydamas išleisti sulaikytąjį Ukrainos karinių jūrų pajėgų flotilės admirolą Sergejus Haiduką ir netrukdyti jam išvykti į Ukrainos teritoriją“, – sakoma pareiškime.

07:00 val. Ukrainos kariai panaudojo ginklus

Kryme prie Sevastopolio karinio oro uosto "Belbek" Ukrainos kariai neleido į teritoriją įsiveržti provokatoriams - ukrainiečiai paleido šūvius, skelbia unian.net. Tai pirmas kartas, kai Ukrainos kariai taip panaudojo ginklus. Taigi - rimtas signalas, kad konfliktas pereina į naują fazę. Kaip pranešama karinio dalinio A-4515 pareiškime, incidentas įvyko trečiadienį, apie 20.30 val. Nenustatytų asmenų grupė bandė įsiskverbti į dalinį, naudojant dūmines granatas. Tačiau Ukrainos kariai šįkart atsišaudė, todėl provokatoriai pasitraukė iš teritorijos ribų.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi