Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.19 10:33

ESBO ir NATO pasmerkė Rusiją

ELTA 2014.03.19 10:33

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) bei NATO smerkia Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją.

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) bei NATO smerkia Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją.

Vienašališki Rusijos veiksmai prieštarauja 1975 metų Helsinkio baigiamajam aktui, pareiškė ESBO pirmininkaujančios Šveicarijos prezidentas Didier Burkhalteris. Jis pabrėžė, kad šiuo aktu ESBO narės įsipareigojo gyventi saugioje bendruomenėje, kurioje kiekviena valstybė turi vienodą teisę į saugumą, ir kurioje nė viena šalis negali didinti savo saugumo kitos šalies saugumo sąskaita.

D. Burkhalteris sakė, kad sutarties dėl Krymo prijungimo prie Rusijos Federacijos pasirašymas neturėtų reikšti diplomatinių pastangų sureguliuoti krizę pabaigos. „Atviras ir sąžiningas dialogas bei ryžtingos pastangos tiesti tiltą dabar yra svarbesnės nei kada nors anksčiau“, – kalbėjo Šveicarijos prezidentas.

Aštriais žodžiais Krymo pusiasalio prijungimą prie Rusijos pasmerkė NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas. Maskva yra „pavojingame kelyje“, pareiškė jis antradienio vakarą Briuselyje.

„Rusija ir toliau pažeidinėja Ukrainos suverenumą bei teritorinį integralumą ir akivaizdžiai laužo tarptautinius įsipareigojimus“, – kalbėjo NATO vadovas. Krymo aneksija esą yra nelegali ir neteisėta, gynybinio aljanso narės jos nepripažins.

A. F. Rasmussenas kartu pareiškė esąs „labai sunerimęs“ dėl ukrainiečių kario žūties. „Visos pusės turi skubiai demonstruoti santūrumą ir imtis visų galimų žingsnių, kad būtų užkirstas kelias tolesnei eskalacijai“, – sakė jis. Ukrainos karys antradienį žuvo per išpuolį ukrainiečių karinėje bazėje Krymo Simferopolio mieste.

Ukraina formaliai pareiškė protestą dėl to, kad Rusija pripažino Krymo pusiasalio nepriklausomybę. Į Užsienio reikalų ministeriją Kijeve buvo iškviestas Rusijos ambasadorius Andrejus Vorobjovas. Jam įteikta protesto nota.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi