Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.18 18:29

EK pretenzijos „Gazprom“ kol kas nebus paskelbtos

BNS 2014.03.18 18:29

Rusijos dujų milžinė „Gazprom“ vis dar turi šansą išvengti Europos Sąjungos (ES) pretenzijų dėl konkurencijos pažeidimų, nes jas paskelbus krizės Ukrainoje sąlygomis, tai galėtų būti neteisingai suprasta kaip „agresijos“ prieš Rusiją aktas.

Rusijos dujų milžinė „Gazprom“ vis dar turi šansą išvengti Europos Sąjungos (ES) pretenzijų dėl konkurencijos pažeidimų, nes jas paskelbus krizės Ukrainoje sąlygomis, tai galėtų būti neteisingai suprasta kaip „agresijos“ prieš Rusiją aktas.

„Jeigu prieštaravimų pareiškimas būtų nusiųstas dabar, tai būtų suprasta kaip agresija prieš Rusiją, nors jame būtų paprasčiausiai išdėstyti mūsų prieštaravimai įmonei, kuri, kaip jau nutiko, yra rusiška“, – antradienį konferencijoje Briuselyje pareiškė Europos Komisijos konkurencijos energetikos sektoriuje padalinio vadovė Celine Gauer.

„Šiuo atveju yra gerai, kad prieštaravimų pareiškimas nebus paskelbtas tučtuojau, nebus paskelbtas šiandien“, – pareiškė pareigūnė.

Anot jos, Komisija toliau dirbs su dokumentu, „kol bus pateikti įsipareigojimai, kurie visiškai atitiks jos reikalavimus“.

Komisija įtaria, kad „Gazprom“ piktnaudžiavo savo padėtimi rinkoje ir taikė Vidurio ir Rytų Europoje nesąžiningas dujų kainas, kurias siejo su naftos kainomis. Komisija taip pat įtaria, kad Rusijos dujų milžinas galėjo varžyti dujų prekybą tarp šalių ir trukdyti klientams susirasti naujus energijos tiekėjus.

„Kai kurie asmenys šį atvejį bandė politizuoti nuo pat pradžių“, – pareiškė C. Gauer. Jos teigimu, ES tyrimas „pagrįstas faktais ir yra visiškai objektyvus“.

„Gazprom“ pernai pateikė pasiūlymus, kurie esą leistų įmonei pasiekti susitarimą su Komisija. Tačiau už konkurenciją atsakingas Komisijos narys Joaquinas Almunia praėjusį mėnesį pareiškė, kad šie pasiūlymai Komisijos netenkina.

„Konsultacijos tęsiamos. Neįvyko nieko nauja“, – pareiškė „Gazprom“ atstovas spaudai Sergėjus Kuprijanovas.

ES tyrime daugiausia vertinama „Gazprom“ veikla Baltijos šalyse, Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje ir Bulgarijoje.

J. Almunia praėjusį mėnesį pareiškė, kad Komisija jau beveik baigė skundą dėl „Gazprom“. Informuoti šaltiniai kiek anksčiau šį mėnesį pranešė, kad prieštaravimo pareiškimą šiuo metu vertina kelių Komisijos departamentų, įskaitant energetikos, pramonės ir teisės, pareigūnai.

Kiti šaltiniai pareiškė, kad „Gazprom“ ir ES derybos tęsiasi ir iki mėnesio pabaigos įmonė gali pateikti naujus pasiūlymus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi