Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:10

Slovakija renka naująjį šalies vadovą

ELTA 2015.02.14 17:10

Šeštadienį Slovakijos gyventojai dalyvauja prezidento rinkimuose, kuriuose varžosi dabartinis premjeras ir jo nepriklausomas varžovas, praneša BBC.

Šeštadienį Slovakijos gyventojai dalyvauja prezidento rinkimuose, kuriuose varžosi dabartinis premjeras ir jo nepriklausomas varžovas, praneša BBC.

Ekspertai mano, kad pirmauti turėtų ministras pirmininkas Robertas Fico, o jo konkurentas verslininkas-filantropas Andrejus Kiska kiek atsilieka. Tuo metu gyventojų apklausos rodo, kad pirmojo turo metu nė vienas jų didelės balsų persvaros įgauti neturėtų, todėl laukiama antrojo turo, kuris turėtų įvykti kovo 29 d.

Kadenciją baigiantis prezidentas Ivanas Gasparovičius pirmą kartą penkerių metų kadencijai buvo išrinktas 2004 metais, jis laimėjo ir vėlesnius rinkimus.

R. Fico kairiųjų „Smer“ partija laimėjo daugiau nei pusę vietų parlamente per 2012 metų visuotinius rinkimus. Jo pirmininkavimo metu šalis 2009 metais įsivedė eurą, sparčiai augo ekonomika. Anksčiau vyriausybė buvo kaltinama dėl privatizavimo skandalų ir korupcijos.

51 metų A. Kiska yra sėkmingas verslininkas, filantropas. Jis teigia norintis kovoti su korupcija ir sukurti efektyvesnę vyriausybę.

Šeštadienį prezidento rinkimuose taip pat dalyvauja aktorius Milanas Knažko, vienas iš pagrindinių 1989 metų Aksominės revoliucijos veikėjų, bei Radoslavas Prochažka, nepriklausomas konservatyvių pažiūrų įstatymų leidėjas, turintis Jeilio teisės mokyklos diplomą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi