Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukraina dėl kruvinų susirėmimų kaltina Rusiją

ELTA, BNS 2015.09.08 13:45

Šeštadienį Ukrainos valdžia apkaltino Rusiją išprovokavus kruvinus susirėmimus tarp Kijevo ir Maskvos šalininkų Rytų Ukrainoje esančiame Charkove. Bijomasi, kad Maskva gali pasinaudoti situacija, apkaltinti smurtu prieš etninius rusus ir taip pateisinti savo galimą invaziją.

Šeštadienį Ukrainos valdžia apkaltino Rusiją išprovokavus kruvinus susirėmimus tarp Kijevo ir Maskvos šalininkų Rytų Ukrainoje esančiame Charkove. Bijomasi, kad Maskva gali pasinaudoti situacija, apkaltinti smurtu prieš etninius rusus ir taip pateisinti savo galimą invaziją.

Vidaus reikalų ministras Arsenijus Avakovas nurodo, kad policija suėmė apie 30 asmenų iš abiejų protestuojančių pusių po to, kai incidento metu naktį iš penktadienio į šeštadienį žuvo du žmonės, praneša „Reuters“.

Praėjus dienai po žiaurių demonstracijų Donecke, A. Avakovas bei Charkovo gubernatorius Igoris Baluta apkaltino prorusiškai nusiteikusius aktyvistus kurstant nesantaiką bei paragino žmones nepasiduoti provokacijoms. „Šios nakties incidentas buvo puikiai suplanuota prorusiškai nusiteikusių aktyvistų provokacija“, – nurodo I. Baluta.

„Pasamdyti provokatoriai iš kaimyninės šalies – tai profesionalų darbas“, – piktinasi A. Avakovas. Jis kaltina neramumus Rytų Ukrainoje finansavus Maskvos palaikomo buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus šalininkus.

Rusija ragina Ukrainą paskelbti už įstatymo ribų „nacionalistų“ grupes

Tuo metu Rusija šeštadienį pareikalavo, kad Ukrainoje būtų neutralizuotos ir nubaustos „ekstremistinės“ organizacijos.

„Banderinės struktūros Ukrainoje turi būti paskelbtos už įstatymo ribų, kaip neapykantą tarp etninių grupių kurstančios“, – rašė Rusijos užsienio reikalų ministerijos žmogaus teisių įgaliotinis Konstantinas Dolgovas socialiniame tinkle „Twitter“.

Stepanas Bandera, vadovavęs Ukrainos tautiniam judėjimui, Rusijoje kaltinamas bendradarbiavimu su naciais per Antrąjį pasaulinį karą.

„Niekas neatšaukė Ukrainos tarptautinių įsipareigojimų imtis veiksmų prieš rasizmą, rasinį diskriminavimą ir ksenofobiją. Jų reikia laikytis, – pabrėžė K. Dolgovas. – Smogikų neofašistų areštas Charkove turi reikšti didelio masto veiklos pradžią įsisiautėjusiems ekstremistams neutralizuoti ir nubausti.“

Charkovo mieste, kur dauguma gyventojų yra rusakalbiai, per susirėmimus tarp Maskvos ir Kijevo šalininkų penktadienį vakare žuvo du žmonės, kai Kijevo šalininkai apšaudė grupę vyrų, mėginusių šturmuoti jų štabą.

Per susišaudymą buvo ir sužeistų. Milicija pranešė, kad Kijevo šalininkai vėliau pasidavė, o sulaikyta buvo apie 30 žmonių iš abiejų konflikto pusių.

Penktadienį Maskva pareiškė turinti teisę ginti savo tėvynainius visoje Ukrainoje. Tai galėtų reikšti Rusijos ginkluotų pajėgų įvedimą ir į kitus Ukrainos regionus, ne tik dabar jų okupuotą Krymą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi