Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Rytų Ukrainoje vyko susirėmimai, yra žuvusių

BNS2015.09.08 13:45

Ukrainos rytuose Charkovo mieste, kur dauguma gyventojų yra rusakalbiai, per susirėmimus tarp Maskvos ir Kijevo šalininkų žuvo du žmonės, pranešė šeštadienį milicija. Šis smurto proveržis jau antras per kelias pastarąsias dienas šiame regione.

Ukrainos rytuose Charkovo mieste, kur dauguma gyventojų yra rusakalbiai, per susirėmimus tarp Maskvos ir Kijevo šalininkų žuvo du žmonės, pranešė šeštadienį milicija. Šis smurto proveržis jau antras per kelias pastarąsias dienas šiame regione.

Milicijos pareigūnai naujienų agentūrai AFP sakė, kad vienas Maskvos šalininkas ir vienas praeivis žuvo nuo Ukrainos nacionalistų paleistos ugnies į grupę vyrų, mėginusių šturmuoti Kijevo šalininkų štabą penktadienį vėlai vakare.

Šios žūtys, matyt, dar labiau pakurstys įtampą Ukrainos rytuose, kai Rusija išvakarėse vėl perspėjo turinti teisę ginti tėvynainius visoje Ukrainoje.

Pasak milicijos, incidentas penktadienį vakare kilo, kai grupė ukrainiečių ėmė šaudyti iš savo automobilio Charkovo centre prie Laisvės aikštės, kur vyko prorusiškos minios mitingas.

Per šį šaudymą niekas nebuvo sužeistas, bet kelios dešimtys rusų puolė minėtą automobilį ir nusivijo jį iki nacionalistine laikomos Ukrainos patriotų grupuotės štabo.

Rusai mėgino šturmuoti šį pastatą, o jame esantys žmonės ėmė šaudyti į juos. Žuvo vienas atakavusiųjų ir vienas praeivis, nurodė milicija.

Per šį incidentą Ukrainos patriotai paėmė kelis įkaitus ir laikė juos pastate, kol atvyko milicija. Per derybas su pareigūnais vadinamieji nacionalistai galiausiai sutiko pasiduoti.

Per susišaudymą dar buvo sužeisti šeši žmonės, tarp jų buvo ir vienas sunkiau sužeistas milicininkas.

„Apie naktinį radikalų susišaudymą Charkove. Paryčiais situacija atslūgo. Susirėmimo vietoje dirba kriminalistai. Sulaikyta apie 30 žmonių iš abiejų konflikto pusių. Du žuvo, keletas sužeista, tarp jų ir sunkiai sužeistas milicininkas. Iš abiejų pusių atimti ginklai. Atliekami tyrimo veiksmai“, – sakė šeštadienį Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas.

Ketvirtadienį vakare Donecke, taip pat Ukrainos rytuose, buvo nudurtas Kijevo politikos šalininkas.

Įtampa šiame regione vis labiau stiprėja, artėjant sekmadienio referendumui, kuriuo siekiama atskirti Krymo pusiasalį nuo Ukrainos ir prijungti prie Rusijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.