Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.14 19:33

JAV nepavyko įtikinti Rusijos

ELTA 2014.03.14 19:33

Rusija pasirengusi nusileisti ir atsisakyti galimos karinės intervencijos į Ukrainą, tačiau dėl šio sprendimo šalis turi perkelti prezidento rinkimus, atsisakyti sutarčių su Europos Sąjunga (ES) ir NATO. Apie tai rašo portalas UNIAN.

Po susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi Johnu Kerry Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pranešė, kad Maskvai ir Vašingtonui „nepavyko rasti bendros vizijos kaip spręsti krizę Ukrainoje“, rašo BBC.

Po JAV ambasadoje Londone vykusio neeilinio susitikimo Rusijos diplomatas sakė, jog pokalbis su J. Kerry buvo „konstruktyvus“, tačiau Maskva ir Vašingtonas liko prie savo pozicijų Ukrainos atžvilgiu.

S. Lavrovas pareiškė, kad Rusija neketina okupuoti Krymo pusiasalio, tačiau gerbs vietos gyventojų valią kovo 16 dieną vyksiančiame referendume. Anot Rusijos diplomatijos vadovo, Krymo pusiasalio gyventojai turi teisę balsuoti dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos ir prisijungimo prie Rusijos, o šį žingsnį turi gerbti ne tik Maskva. Anot S. Lavrovo, Rusijai Krymas reiškia kur kas daugiau nei britams Folklendų salos, tačiau pareiškė, jog Maskva neketina veržtis į pietryčių Ukrainą.

Korespondentų paklaustas ar susitikimo metu J. Kerry grasino kokiomis nors sankcijomis, S. Lavrovas teigė, jog „Rusijai tiesiogiai grasinama nebuvo“, tačiau Maskva supranta, jog Vakarų šalių vyriausybės svarsto sankcijų įvedimą.

„Turiu jus užtikrinti, kad sankcijos tikrai nepaskatins abipusių interesų kūrimo“, – kalbėjo Kremliaus atstovas.

Kalbėdamas su kolega iš JAV, S. Lavrovas pabrėžė, jog Ukrainoje nebuvo imtasi visų būtinų priemonių sustabdyti ginkluotų radikalų smurtą ir priminė, jog rusakalbių teisės šalyje taip pat turi būti gerbiamos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi