Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.13 20:34

Niujorke galingo sprogimo aukų skaičius dar padidėjo

BNS 2014.03.13 20:34

Gelbėtojai, kurie naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį darbavosi prožektorių apšviestuose dviejų Niujorko daugiabučių, nušluotų nuo žemės paviršiaus galingo dujų sprogimo, griuvėsiuose, ištraukė keturis kūnus, ir šio incidento aukų skaičius padidėjo iki septynių.

Gelbėtojai, kurie naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį darbavosi prožektorių apšviestuose dviejų Niujorko daugiabučių, nušluotų nuo žemės paviršiaus galingo dujų sprogimo, griuvėsiuose, ištraukė keturis kūnus, ir šio incidento aukų skaičius padidėjo iki septynių.

Per sprogimą trečiadienio rytą Rytų Harlemo rajone Manhatano saloje dar buvo sužeista daugiau kaip 60 žmonių. Incidento vietoje, prie Parko aveniu ir 116-osios gatvės sankryžos, dirbantys gelbėtojai naudoja infraraudonųjų spindulių kameras, leidžiančias aptikti šilumos šaltinius – kūnus arba gaisro židinius.

„Šis darbas sudėtingas, kupinas iššūkių“, – sakė Ugniagesių departamento atstovas Jimas Longas. Jis pridūrė, kad vaizdas nelaimės vietoje buvo „išties siaubingas ir skaudus“.

Paieškos gatvėse buvo baigtos trečiadienio vakarą, tačiau aukų ten nebuvo rasta, sakė miesto pareigūnai. Gelbėtojams iš pradžių buvo sunku patekti į pastatų griuvėsius dėl didelės smegduobės, kuri atsivėrė po žeme pratrūkus vandentiekio magistraliniam vamzdžiui. Orai taip pat buvo nepalankūs: temperatūra nukrito žemiau 0 laipsnių Celsijaus ir lijo, tačiau darbininkai ryžosi dirbti griuvėsiuose visą ketvirtadienį.

Pasak pareigūnų, sprogimas nugriaudėjo apie 9 val. 30 min. vietos (15 val. 30 min. Lietuvos) laiku – praėjus maždaug 15 minučių po to, kai vienas tos bendrijos gyventojas pranešė pajutęs dujų kvapą.

Sprogimo banga išdaužė langus visame kvartale, nuolaužos krito ant šalia esančios priemiestinio geležinkelio estakados. Virš įvykio vietos pakilo dūmų stulpas, žmonės puolė lauk iš namų.

„Atrodė, kad žemės drebėjimas supurtė visą mano pastatą, – pasakojo šveicorius Waldemaras Infante, dirbęs netoliese esančio pastato rūsyje. – Žemė buvo nuklota stiklo šukėmis; išdužo visų parduotuvių vitrinos.“

Hunterio koledžas nurodė, kad viena iš aukų buvo 45 metų apsaugos darbuotoja Griselde Camacho, dirbusi šioje aukštojoje mokykloje nuo 2008 metų.

Tarp žuvusiųjų taip pat buvo 67 metų burnos higienistė Carmen Tanco. Jos pusbrolis Angelis Vargasas, televizijos „News 12“ operatorius, sakė, kad šeima pradėjo desperatiškas paieškas, kai Carmane neatvyko į darbą trečiadienį.

Dar viena auka buvo 21 metų Rosaura Hernandez-Barrios, nurodė policija. Keturių kitų žuvusiųjų kūnus gelbėtojai rado ketvirtadienį paryčiais.

Tarp sužeistųjų buvo bent trys vaikai. Kaip pranešama, vieno 15-mečio būklė buvo kritinė: paauglys smarkiai apdegė, patyrė kaulų lūžių ir vidaus organų sužalojimų. Dauguma sužeistųjų tik lengvai nukentėjo.

Vieno iš sugriautų pastatų gyventojas Rubenas Borrero sakė, kad žmonės dar antradienį skundėsi pastato savininkui jaučiantys dujų kvapą.

Pasak R. Borrero, prieš kelias savaites Ugniagesių departamento pareigūnai buvo iškviesti dėl dujų kvapo, kuris buvo toks stiprus, jog vienas viršutinio aukšto gyventojas atidarė stogo liuką, kad laiptinė prasivėdintų.

„Jis buvo nepakenčiamas, – teigė R. Borrero, gyvenęs antrojo aukšto bute su savo motina ir seserimi, kurios sprogimo metu buvo išėjusios. – Kai įžengdavai pro priekines duris, norėdavosi tiesiog apsisukti ir išeiti.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi