Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Į Baltarusiją Rusija siunčia naikintuvų ir karinių krovininių lėktuvų

15min.lt2015.09.08 13:45

Rusijos Federacijos Gynybos ministerija informavo, kad perkelia į Baltarusiją šešis savo naikintuvus Su-27 ir tris karinius krovininius lėktuvus, praneša Tvn24.pl.

Rusijos Federacijos Gynybos ministerija informavo, kad perkelia į Baltarusiją šešis savo naikintuvus Su-27 ir tris karinius krovininius lėktuvus, praneša Tvn24.pl.

Pranešime teigiama, kad šie orlaiviai bazuosis Baltarusijos karinių oro pajėgų bazėje Babruiske, Mogiliovo srityje, apie 130 km nuo Minsko pietryčių kryptimi.

Gynybos ministerijos teigimu, orlaiviai į Baltarusiją nukreipti norint vykdyti žvalgybinius skrydžius ir taip esą patikrinti, kaip paruoštos Baltarusijos karinės pajėgos.

„Po visų pasiruošimų Rusijos naikintuvų ekipažai pradės patruliavimą kartu su kolegomis iš Baltarusijos vykdydami oro žvalgybą, taip užtikrindami Rusijos ir Baltarusijos šalių oro erdvės apsaugą ir gynybą“, – teigiama Rusijos Gynybos ministerijos pranešime.

Pernai gruodį pranešta, kad į Baltarusiją atskrido pirmieji Rusijos naikintuvai Su-27, pradėsiantys patruliavimą virš šios šalies teritorijos. Tuomet teigta, kad Rusijos orlaiviai Baltarusijoje vykdys veiklą, panašią į tą, kurią virš Baltijos šalių atlieka NATO naikintuvai.

NATO, stiprindama patruliavimą virš Baltijos šalių, prieš savaitę į Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazę prieš savaitę atsiuntė šešis F-15 C „Eagle“ naikintuvus.

Tvn24.pl praneša, kad Lenkiją jau pasiekė amerikiečių naikintuvai. Kaip informuoja Lenkijos Krašto apsaugos ministerija, tai yra 12 JAV karinių oro pajėgų naikintuvų F-16 ir 300 juos aptarnaujančių karių. Jie nusileido Lasko karinių oro pajėgų bazėje.

Atsižvelgdamas į situaciją Ukrainoje, Pentagonas nusprendė atsiųsti į Lenkiją 12 naikintuvų F-16, kurie čia dalyvaus pratybose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.