Pasaulyje

2012.08.22 12:21

Ketinama ekshumuoti ketvirtosios Smolensko lėktuvo katastrofos aukos palaikus

LRT.lt2012.08.22 12:21

Rugpjūtį ketinama ekshumuoti „Solidarumo“ veikėjos Annos Walentynowicz, žuvusios per 2010 metų lėktuvo katastrofą Smolenske, palaikus, teigia žiniasklaida. 

Rugpjūtį ketinama ekshumuoti „Solidarumo“ veikėjos Annos Walentynowicz, žuvusios per 2010 metų lėktuvo katastrofą Smolenske, palaikus, teigia žiniasklaida.

Tai būtų jau ketvirtosios nelaimės, per kurią žuvo 96 žmonės, aukos ekshumacija. Tokių žingsnių imtasi bandant išsklaidyti abejones dėl rusų atliktų skrodimų rezultatų.

Laikraštis „Gazeta Polska Codziennie“ teigia, kad suabejoję rusų skrodimo rezultatais, ekshumacijos pareikalavo ir A. Walentynowicz artimieji.

Šeimos advokatas Stefanas Hambura pripažino, kad Karo prokuroro tarnybai pateiktas prašymas, tačiau pastarosios atstovai atsisakė komentuoti, ar leidimas bus duodas.

Katastrofos aukų palaikų ekshumacija Lenkijoje vertinama prieštaringai, o tai atspindi skirtingus nelaimės vertinimus visuomenėje.

Jaroslawas Kaczynskis, per katastrofą žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio brolis dvynys, tvirtina, kad katastrofa nebuvo nelaimingas atsitikimas, o išpuolis prieš prezidentą.

J. Kaczynskis šiuo metu vadovauja konservatyviai Darbo ir teisingumo partiją, kurią įkūrė kartu su broliu.

Įtakingas partijos narys, parlamentaras Antonis Macierewiczius tvirtino, kad antrasis A. Walentynowicz skrodimas gali parodyti, kad lėktuve buvo sprogmuo.

Jau anksčiau ekshumuoti trijų katastrofos aukų – dviejų parlamentarų, Darbo ir teisingumo partijos narių Przemyslawo Gosiewskio ir Zbigniewo Wassermanno bei buvusio Nacionalinio atminimo instituto vadovo Januszo Kurtykos – palaikai.

Atlikus pakartotinius jų tyrimus, jokių sprogmens įrodymų nerasta.

Lenkijos premjeras, komentuodamas pastarąją ekshumaciją, teigia, kad netobulumai rusų atliktuose skrodimuose nestebina, turint omenyje nelaimės aplinkybes.

„Puikiai žinote, kokios būklės po katastrofos buvo kūnai. Neturėčiau komentuoti kai kurių šeimų pasiryžimo ekshumuoti palaikus, nors šio pasiryžimo ir nesuprantu“, – dar kovą kalbėjo vyriausybės vadovas, šį reikalą pavadindamas „labai delikačiu“. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.