Naujienų srautas

Pasaulyje2014.03.13 11:36

Po naktinių Izraelio antskrydžių Gazos kovotojai atnaujino apšaudymą raketomis

BNS 2014.03.13 11:36

Gazos kovotojai ketvirtadienį vėl apšaudė raketomis Pietų Izraelį, kai žydų valstybės karo lėktuvai surengė antskrydžius palestiniečių anklave, po kurių palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas pareikalavo Izraelio nedelsiant nutraukti savo vykdomą „eskalaciją“.

Gazos kovotojai ketvirtadienį vėl apšaudė raketomis Pietų Izraelį, kai žydų valstybės karo lėktuvai surengė antskrydžius palestiniečių anklave, po kurių palestiniečių prezidentas Mahmudas Abbasas pareikalavo Izraelio nedelsiant nutraukti savo vykdomą „eskalaciją“.

Kariškių atstovė spaudai agentūrai AFP nurodė, kad kovotojai paleido iš viso penkias raketas, tačiau tik viena jų nukrito Izraelio teritorijoje ir jokios žalos nepadarė.

Kiek anksčiau AFP fotografas, esantis Gazos pasienio rajone, Izraelio pusėje, pranešė, kad išaušus čia buvo visiškai ramu.

Kariškių atstovė informavo, kad nuo trečiadienio, kai prasidėjo eskalacija, Pietų Izraelio teritorijoje nukrito „daugiau nei 60 raketų“. Pasak jos, penkios raketos pataikė į gyvenamus rajonus.

Praėjusią naktį Izraelio karo lėktuvai surengė reidus prieš 29 taikinius Gazoje. Buvo smogta bazėms, kuriomis naudojasi kovotojai iš Gazą valdančio judėjimo „Hamas“ bei „Islamo džihado“ ginkluoto sparno „Al Kudso (Jeruzalės) brigadų“. Šie judėjimai prisiėmė atsakomybę už visus ankstesnius apšaudymus raketomis.

Antskrydžiai, kurie prasidėjo trečiadienį apie 20 val. 30 min. Grinvičo (22 val. 30 min. Lietuvos) laiku, sulaukė griežtos reakcijos iš M. Abbaso, kuris pareikalavo, kad Izraelis „užbaigtų vykdomą karinę eskalaciją apsiaustame Gazos Ruože"“, ketvirtadienį pranešė jo atstovas spaudai Nabilas Abu Rudeina.

„Islamo džihadas“ nurodė iki trečiadienio vakaro paleidęs mažiausiai 90 raketų į Izraelio teritoriją, keršydamas už antradienio antskrydį, per kurį Gazos pietuose žuvo trys šio judėjimo kovotojai. Antskrydis buvo surengtas po to, kai kovotojai paleido minosvaidžio sviedinį į tame rajone buvusius žydų karius.

Pastarosios raketų atakos, per kurias dešimtims tūkstančių izraeliečių teko ieškotis saugaus prieglobsčio, buvo didžiausia atakų banga nuo didžiulės, aštuonias dienas trukusios konfrontacijos tarp Izraelio ir „Hamas“ 2012-ųjų lapkritį.

Kol kas neturima duomenų, kad per šias atakas nukentėjo žmonės.

Nepaisant paaštrėjusios situacijos ketvirtadienį mokyklos dirbo įprastu režimu, nurodė kariškiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi