Pasaulyje

2014.03.12 21:02

Netikėtai atleista „lenta.ru“ vyriausioji redaktorė

BNS 2014.03.12 21:02

Rusijoje žinių portalo „lenta.ru“ vyriausioji redaktorė Galina Timčenko trečiadienį netikėtai atleista iš savo pareigų, neva dėl kaltinimų „ekstremistinės medžiagos platinimu“.

Rusijoje žinių portalo „lenta.ru“ vyriausioji redaktorė Galina Timčenko trečiadienį netikėtai atleista iš savo pareigų, neva dėl kaltinimų „ekstremistinės medžiagos platinimu“.

Ją pakeis bendrovės „Afisha-Rambler-SUP“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Goreslavskis

„Vyriausioji redaktorė „lenta.ru“ Galina Timčenko paliks savo pareigas. Tokį sprendimą priėmė susivienijimo „Afiša-Rambler-SUP“ savininkas Aleksandras Mamutas“, – sakoma portalo „lenta.ru“ svetainėje trečiadienį.

Taip pat paaiškinama, kad A. Goreslavskis lig šiol buvo minėto susivienijimo vadovo pavaduotojas išorės ryšiams. „Pakeitimai įsigalioja nuo kovo 12 dienos“, – sakoma pranešime.

A. Goreslavskis naujienų agentūrai „Interfax“ pasakė, kad šis paskyrimas jam „yra netikėtumas“. „Jokių komentarų dabar teikti negaliu, visa tai man labai netikėta“, – sakė jis ir pridūrė, kad vadovybė jam jokių konkrečių užduočių dėl leidinio valdymo dar neskyrė.

G. Timčenko portale „lenta.ru“ dirbo nuo pat jo įkūrimo 1999 metais, o vadove tapo 2004 metais.

Anksčiau trečiadienį Rusijos federalinė ryšių, informacinių technologijų ir masinių komunikacijų srities priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“ raštu perspėjo „lenta.ru“ dėl ekstremistinės medžiagos platinimo. Anot šios tarnybos, leidinys pažeidė Rusijos įstatymų reikalavimus.

Anot „Roskomnadzor“, „minėtos medžiagos tekstuose esama pasisakymų, kurstančių nacionalinę nesantaiką; neformalių ekstremistinių grupuočių lyderių, kurių vienam Rusijos teisėsaugos organai yra paskelbę tarptautinę paiešką, nacionalistinių raginimų publikavimas pažeidžia keletą Rusijos įstatymų: „Apie veiksmus prieš ekstremistinę veiklą“, „Apie informaciją, informacines technologijas ir informacijos gynimą“, „Apie masinės informacijos priemones“.

G. Timčenko anksčiau savo paskyroje tinkle „Facebook“ rašė gavusi perspėjimą iš „Roskomnadzor“, bet, anot jos, ji buvusi perspėta ne dėl leidinio medžiagos, o dėl nuorodos į kitą tekstą.

„Pačiam „lenta.ru“ tekstui pretenzijų nėra; yra reikalavimas išimti nuorodą į (Dmytro) Jarošo interviu.

Vėliau „lenta.ru“ pašalino iš Ukrainos judėjimo „Pravyj sektor“ (Dešinysis arba teisusis sektorius) aktyvisto Andrijaus Tarasenkos interviu „Mes nesame ginkluotosios pajėgos“ nuorodą į D. Jarošo medžiagą „Anksčiau ar vėliau mes pasmerkti kariauti su Maskvos imperija“ .

Tačiau, matyt, tai nepadėjo vyriausiajai redaktorei G. Timčenko bausmės išvengti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.