Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Niujorke nugriaudėjo galingas sprogimas, yra aukų

DELFI.lt, BNS2015.09.08 13:45

Kaip skelbia gelbėjimo tarnybos, Niujorko centre nugriaudėjo sprogimas.

Kaip skelbia gelbėjimo tarnybos, Niujorko centre nugriaudėjo sprogimas.

Pranešama, kad tarnybos gavo pranešimą apie incidentą Manhatane, 116-ame Park Aveniu kvartale. Iš bradžių buvo pranešama apie 11 nukentėjusių žmonių.  CNN pranešė, kad žuvo mažiausiai 2 moterys, sužeistųjų skaičius išaugo iki 18. Baiminamasi, kad aukų skaičius gali dar išaugti.

Pranešama, kad sprogimas dalinai sugriovė pastatą pačiame Niujorko centre, skelbia televizijos kanalas NBC.

Nuotraukose, darytose incidento vietoje, matoma, kaip iš sprogimo apgadinto pastato kyla dūmų kamuolys.

Tuo metu CNN skelbia, kad dėl sprogimo sugriuvo net du pastatai.

„Sugriuvo du pastatai. Tikiuosi, juose nėra žmonių“, – sakė netoli įvykio vietos buvęs darbininkas.

Kaip pranešė vietos televizijos kanalai, per sprogimą, kuris įvyko 116-osios ir Parko gatvės sankryžoje, keli žmonės patyrė nesunkius sužalojimus. Televizijos reportaže buvo matyti gatvėje pabirę pastato griuvėsiai.

„Įvyko sprogimas ir namas sugriuvo“, – sakė Niujorko policijos departamento atstovas naujienų agentūrai AFP. Daugiau informacijos jis nepateikė.

Į nelaimės vietą iškviesti ugniagesiai.

„Iškvietimas buvo užregistruotas 9 val. 34 min. (15 val. 34 min. Lietuvos laiku). Niujorko ugniagesių departamentas šiuo metu gesina gaisrą“, – pridūrė kitas policijos atstovas.

Dujų kvapas

Po sprogimo, dėl kurio visame rajone išdužo langų stiklai, buvo iškviestos vietos avarinės tarnybos, kad sustabdytų dujas, praneša televizija WABC TV. Viena liudininkė „New York Daily News“ sakė, kad prieš sprogimą „kelias savaites“ juto dujų kvapą.

„Matėme žmones, skraidančius pro langą... jie buvo mano kaimynai“, – sakė Ashley Rivera.

Kitas liudininkas, dirbantis netoli įvykio vietos, laikraščiui pasakojo girdėjęs du sprogimus, sudrebinusius jo parduotuvę – praneša BBC. „Jie buvo labai garsūs: bum bum!, – sakė Mitchas Abreu. – Jie sudrebino visą namą“.

„Kiek toliau išdužo kitos parduotuvės langas“, – pridūrė jis.

„Tai vėl priminė Bokštus dvynius – žmonės skendėjo dulkėse ir rankomis dengėsi burnas“, – sakė jis.

Sugriuvo gyvenamieji pastatai

Policija nurodė, kad Parko aveniu sugriuvo du gyvenamieji pastatai, pažymėti 1644 ir 1645 numeriais. „Tai gyvenami pastatai, juose gyveno žmonės. Turime dingusiųjų, – sakė aukšto rango pareigūnas. – Pastatai visiškai sugriuvo. Šiuo metu dar siautėja liepsnos, todėl negalime pradėti paieškų. Bus aukų“. Abu sugriuvę pastatai buvo penkių aukštų, maždaug 17 m aukščio.

Liudininkai pasakojo, kad iš karto po sprogimo kilo panika, žmonės bėgo, nežinodami, kas nutiko.

Davidas Antaras, turintis delikatesų parduotuvę Rytų 119-oje gatvėje, sakė, kad jo pastatas sudrebėjo maždaug 9 val. 30 min. Jis kartu su kitais praeiviais nuskubėjo į sprogimo vietą. Iš pastatų veržėsi liepsnos, prie šviesoforo sustoję automobiliai buvo padengti nuolaužomis.

„Visas pastatas buvo gatvės viduryje“, – sakė D. Antaras.

24 metų Waldemaras Infante`as teigė, kad pirmajame sugriuvusių pastatų aukšte buvo įsikūrę maldos namai ir pianinų parduotuvė. „Esu tikras, kad pastate buvo žmonių, kai tai įvyko“, – sakė jis.

Daugiau kaip 150 ugniagesių iš 39 gaisrinių tebemėgino numalšinti liepsnas. Į įvykio vietą atvyko ir paramedikai. Tirštiems, juodiems dūmams temdant kvartalą, jie buvo užsidėję chirurgines kaukes.

Apie dujų nuotėkį sužinojo per vėlai

Niujorko meras Billas de Blasio per spaudos konferenciją iš įvykio vietos sakė, kad likus vos 15 minučių iki gaisro, komunalinių paslaugų bendrovei buvo pranešta apie dujų nuotėkį, praneša BBC.

B. de Blasio teigė, kad „stiprus sprogimas“ sugriovė du pastatus ir smarkiai apgadino kitus statinius.

Sprogimo vietovėje tebėra dingusių žmonių, pridūrė jis.

„Dedamos visos pastangos, kad jie būtų lokalizuoti“, – sakė meras.

Niujorko ugniagesių departamentas šį incidentą priskyrė aukščiausiam galimam grėsmės lygiui.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.