Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukraina prabilo apie atsarginį planą

DELFI.lt, BNS 2015.09.08 13:45

Atviros agresijos iš Rusijos pusės atveju Ukraina yra parengusi atsarginį planą, trečiadienį trumpoje spaudos konferencijoje pareiškė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) sekretorius Andrejus Parubijus.

Atviros agresijos iš Rusijos pusės atveju Ukraina yra parengusi atsarginį planą, trečiadienį trumpoje spaudos konferencijoje pareiškė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) sekretorius Andrejus Parubijus.

Apie tai pranešė news.liga.net.

Atsakydamas į klausimą, ar NSGT rengia Krymo gyventojų evakuacijos planą tam atvejui, jei prasidėtų kariniai veiksmai, A. Parubijus atsakė: „Žinoma, turime atsarginį planą. Negaliu atskleisti smulkmenų, bet planas detalus ir bus realizuotas labai greitai. Jame numatyta ne tik evakuacija. Daug pasakoti negaliu, tačiau pasakysiu, kad mūsų padaliniai išdėlioti taip, kad galėtume atremti puolimus bet kokia kryptimi.“

A. Parubijus pridūrė, kad Ukrainos valdžia turi informacijos apie rusų karių koncentraciją palei visą sieną su Ukraina. Jis priminė, kad Rusija anksčiau paskelbė apie rengiamus mokymus ir kad per penkias dienas kariuomenę turėjo atšaukti nuo Ukrainos ir Rusijos sienos. „Tačiau šiuo metu tie kareiviai ne tik neatšaukti, o priešingai – karinis potencialas kaupiasi grupuotėse pasienyje su Ukraina“, – pasakė jis.

„Deja, situacija kritinė ne tik Kryme, bet ir visame šiaurės rytų pasienyje. Ir iš tiesų rusų kariuomenės daliniai yra už kelių valandų kelio nuo Kijevo“, – pabrėžė A. Parubijus. Jo teigimu, rizikingiausi separatistiniu požiūriu lieka Luganskas, Doneckas ir Chersonas, daugiau vilčių priešininkas deda ir į Odesą.

Antradienį Ukrainos laikinasis prezidentas pareiškė, kad jo šalis nenaudos armijos, siekdama užkirsti kelią Krymo atsiskyrimui. Ukrainai svarbu nepalikti neapsaugotos rytinės sienos, nes Rusija to ir telaukia. Ši pozicija buvo išsakyta po to, kai Krymo parlamentas nubalsavo už šio strategiškai svarbaus pusiasalio prisijungimą prie Rusijos, o Vašingtonas ir Maskva įsitraukė į vieną iš didžiausių priešpriešų nuo Šaltojo karo.

Ukrainos lyderis Oleksandras Turčynovas sakė, kad intervencija pietiniame Juodosios jūros pusiasalyje, kurį dabar faktiškai kontroliuoja Kremliaus palaikomos jėgos, paliktų atvirą šalies rytinę sieną, kur, anot jo, Rusija sutelkusi „reikšmingas tankų pajėgas“. „Negalime surengti karinės operacijos Kryme, nes galime palikti atvirą rytinę sieną – tuomet Ukraina būtų neapsaugota“, – O.Turčynovas sakė naujienų agentūrai AFP.

„Jie mus provokuoja, kad įgytų pretekstą įsiveržti į Ukrainos pagrindinę teritoriją ... (tačiau) mes negalime vykdyti Kremliaus scenarijaus“, – pridūrė jis.

16.33 val. Iš Krymo bėga šimtai

Iš Krymo pabėgo šimtai žmonių ir padėtis gali pasidaryti dar blogesnė, toliau kylant įtampai Rusijos kontroliuojamame pusiasalyje, trečiadienį perspėjo Ukrainos nacionalinio saugumo vadovas. „Šiandien jų yra šimtai, tačiau jeigu separatistai tęs savo veiklą Kryme, pabėgėlių skaičius gali išaugti“, – sakė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Andrijus Parubijus žurnalistams.

„Ukraina yra pasiruošusi... pasirūpinti pabėgėliais, – pridūrė jis. – Ėmėmės konkrečių veiksmų, kad galėtumėme priimti tuos pabėgėlius ir apgyvendinti juos patogiausiose vietose“. Anot Ukrainos pasienio apsaugos tarnybos, per kelias pastarąsias dienas iš Krymo pabėgo beveik 560 žmonių, iš jų 400 atvyko į žemyninę Ukrainos teritoriją.

Vien per trečiadienį iš šio Juodosios jūros pusiasalio išvyko 158 žmonės, daugiausia jų priklausantys Krymo totorių mažumai, kuri palaiko Ukrainos nepriklausomybę, nurodė tarnyba.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi